Jelenlegi hely

Várandósgondozás Pécsett

A várandósgondozás célja a kismama egészségének megőrzése, a magzat egészséges fejlődésének és egészségesen történő megszületésének elősegítése, a veszélyeztetettség és a szövődmények megelőzése, megfelelő időben történő felismerése, a szülésre, a gyermek korai kötődésére, a szoptatásra és a csecsemőgondozásra való felkészítés.

A várandósgondozást a 26/2014. (IV.8.) EMMI rendelet szabályozza. A várandósgondozás során a szülész-nőgyógyász szakorvos/szülésznő, a háziorvos, a védőnő és a várandós anya együttműködése szükséges.

Ha pozitív a teszted, a következőket kell tenned:

  • Fel kell keresned egy szülész-nőgyógyász szakorvost Pécsett az Egyesített Egészségügyi Intézmények nőgyógyászati szakrendelésén, vagy magánrendelés keretében.
  • Miután a szülész-nőgyógyász megállapította a várandósságot és igazolást állított ki a várandósság tényéről, fel kell keresni a területileg illetékes védőnőt.
  • A védőnő gondozásba veszi az anyát és kiállítja a várandósgondozási könyvet, melyet a tanácsadásokra és vizsgálatokra vinni kell. Ez a könyv részletesen tartalmazza a szükséges vizsgálatokat. A védőnő pontos tájékoztatást fog adni a gondozási tervben leírt, a várandóssággal kapcsolatos tudnivalókról, információkról. Fontos, hogy az első találkozásra vidd magaddal a várandósságodat megállapító orvosi igazolást!
  • Fel kell keresni a háziorvosodat is, aki a családi anamnézist figyelembe véve szintén bekapcsolódik a gondozásba,
  • illetve javasolt részt venni a terhesség elején egy fogorvosi szűrővizsgálaton.

A védőnői családlátogatások és tanácsadások lehetőséget adnak arra, hogy a várandósságodra vonatkozó minden kérdésedet, problémádat megbeszéld védőnőddel.

Arra biztatlak, hogy kérdezz bátran! Ne gondold, hogy esetleg butaságot kérdezel! Hidd el, hogy a védőnő nőként, esetleg anyaként vagy nagymamaként megérti a problémáidat, szakmai tudása pedig segíteni fog azok megoldásában!

dr Jávorcsikné Kóré Ildikó védőnő

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Igyekezz már, hol a cipőd, el fogunk késni, miért most jut eszedbe, hogy pisilni kell, jajj kell az úszás cucc, megőőőőrülöööök hogy minden reggel ez megy! Na tegye a szívére a kezét, akinél még nem hangzottak el ezek vagy ennél változatosabb, neaggyisten cifrább napindító mondatok. Ugyhogy ugye? Szerintem bátran és általánosan kijelenthetjük: a reggeli készülődés, és intézménybe-munkahelyre kerülés a nap egyik legstresszesebb része – minden résztvevőnek! No de, tudjuk-e hogy miért? Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Itt a Vágatlan Május! Na ez igazán tetszeni fog a családnak, akárki is vágja a füvet nálatok! A nemzetközi kezdeményezés még 2019-ben Angliából indult, célja, hogy felhívja a beporzóbarát kertek jelentőségére a figyelmet.
Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
Ugrás az oldal tetejére