Jelenlegi hely

Baranya Vármegyei Szakképzési Centrum Komlói Technikum, Szakképző iskola és Kollégium

1. Cím: 7300 Komló, Alkotmány utca 2.
Tel.: 72/482-261
Email: titkarszakgimn@pszckomlo.hu,
2. Cím: 7300 Komló, Vájáriskola u. 1.
Tel.: 72/481358
E-mail: titkarszakkepzo@szckomlo.hu

Web: www.szckomlo.hu, www.facebook.com/kookszki
Igazgató: Kovács Károly Balázs

A Baranya Vármegyei Szakképzési Centrum Komlói Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium az 1951-ben alapított 501. Sz. Csizmazia Gyula Ipari Szakmunkásképző Intézet és Szakközépiskola, valamint a Steinmetz Miklós Szakközépiskola sokadik jogutódja.

Az iskolában nehéz- és könnyűipari szakmák oktatása volt a mérvadó. Napjainkban az iskola igazodva az új, valamint a cégek elvárásaihoz, igyekszik olyan szakmákat oktatni, amivel az innen kikerülő tanulók biztos alapokon kezdhetnek neki az aktív dolgozó életnek. Oktatott szakmáink a gépészet, könnyűipar, faipar, kereskedelem, valamint az élelmiszeripar számos ágazatában nyújt lehetőséget elhelyezkedésre. Nagy hangsúlyt fektetünk a folyamatosan fejlődő IT, gazdasági, valamint szociális szakmák oktatására. Intézményük két telephellyel működik a város két különböző dombján, régi nevükön "501" és "Steinmetz, Kazinczy" ismerik sokan. Az iskolában az iskolához szervesen kapcsolódva egy 80 férőhelyes koedukált kollégium működik, ahol a megye távoli településeiről és más megyékből érkező tanulók elhelyezésére van lehetőség.

A szakképző iskolában 3 éves képzésben vehetnek részt a szakmai oktatás e formáját választó fiatalok. Az első év végén a tanulók ágazati alapvizsgát tesznek, ami átjárhatóságot biztosít az ágazaton belül más szakmák, és akár a technikumi képzés felé.

A technikumban 5 éves a képzés időtartama. Ebből az első 2 év az ágazati alapoktatás, amelyet a technikumban is alapvizsga zár.

A tanulóknak a jelentkezéskor tehát elég az ágazatot megjelölniük. A közös ágazati alapok megismerését követően kell csak eldönteniük, hogy mely konkrét szakmát szeretnék a szakképző iskolában 2, technikumban 3 éves szakirányú oktatás során elsajátítani. A szakirányú oktatás cégek közreműködésével, valós munkakörnyezetben megvalósuló duális szakmai oktatás keretében, vagy ilyen lehetőség hiányában az iskola tanműhelyében zajlik.

A technikum egyesíti a gimnázium és a szakmatanulás előnyeit. A képzés során matematikából, magyarból, történelemből és egy idegen nyelvből ugyanazt a tananyagtartalmat, ugyanolyan óraszámban kell elsajátítani, mint a gimnáziumban. Ezekből a közismereti tantárgyakból az oktatás érettségi vizsgával zárul. A technikumi tanulmányok végén letett szakmai vizsga ötödik érettségi vizsgatárgyként emelt szintű érettséginek felel meg. A technikum elvégzése után tehát a tanuló egyszerre kapja kézbe az érettségi bizonyítványt és a technikusi oklevelet, valamint még a nyelvvizsga megszerzésére is lehetősége van. Mindez lehetőséget nyújt a felsőoktatásban való továbbtanulásra is. A szakképző iskola a mesterembereket képzi. Annak, aki az iskolában szakmát szerzett, a ráépülő, specializáló szakmai képzéseknek köszönhetően számos lehetősége van a továbblépésre, szakmai ismereteinek magasabb szintre emelésére. Vagyis egy jó szakma ugyanúgy lehetséges karrierutat jelent, mint egy diploma. A jó szakembereket megbecsüli a társadalom. A szakirányú oktatás mind a szakképző iskolában, mind a technikumban elsődlegesen vállalati helyszínen, duális partnereknél valósul meg. Mivel a duális képzőhellyel kötött szakképzési munkaszerződés alapján a tanulókat munkabér illeti meg, már tanulmányaik során rendszeres jövedelemhez juthatnak. A szakképző intézmények első szakmájukat tanuló diákjainak ösztöndíj jár, amelynek egy része egyösszegű pályakezdési juttatásként kerül kifizetésre a szakmai vizsga sikeres teljesítését követően.

Okleveles technikusképzés

A felsőoktatási intézménnyel közösen kidolgozott szakmai program alapján folytatott, emelt szintű szakmai tudást biztosító képzés azoknak a jó tanulmányi eredménnyel rendelkező tanulóknak ajánlott, akik tudatosan szeretnék építeni jövőjüket. A tanulók a képzés megfelelő tanulmányi eredménnyel történt teljesítését követően egyenes úton, már megszerzett kreditekkel juthatnak be az adott egyetem szakirányú képzésébe.

A választható technikumi képzésekről bővebb információ ITT!

Szakiskolai képzések:

 1+2 éves képzés
Befejezett 8. osztályra épülő speciális szakképzés keretében a jelentkezők három év (előkészítő + 2 
év) alatt szerezhetnek rész-szaképesítést. A képzésre csak az F70-es BNO-kóddal rendelkező sajátos 
nevelési igényű tanulók jelentkezhetnek, szakértői vélemény alapján.

TANÓRÁN KÍVÜLI LEHETŐSÉGEK:

  • Kirándulások
  •  Egészségnap, sportnap
  • Pezsgő sportélet – sportnap, sportkör, foci, röplabda, kosárlabda, floorball.
  • Kulturális programok – színházlátogatások, szavalóverseny, színházi fellépések. 
  • Kirándulások, túrák. 
  • Tanulmányi-, sportversenyekre, érettségire felkészítő fakultációk. Diákok érdeklődése szerinti szakkörök.
  •  Színes programok: Kazinczy-napok, egészségnap, sportnap, témahét.
  • Felzárkóztatás – fejlesztő pedagógus.
  • Stúdió, csocsó a szünetekben. 
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.
Ugrás az oldal tetejére