Jelenlegi hely

Goldmann-né Fehér Hajnalka gyermekpszichológus

Cím: Pécs, Vargha Damján u.2.
Tel: 20/516-6956
Emailfhpszichologus@gmail.com 

Webwww.feherhajnalkapszichologus.hu

1976-ban születtem Pécsett, jelenleg is itt élek. Szociálpedagógiát tanultam Egerben, majd a pszichológiát választottam. Pécsen végeztem a Pécsi Tudományegyetem Pszichológia szakán 2001-ben, majd gyermek és ifjúsági klinikai és mentálhigiénés szakpszichológus lettem 2006-ban. 2013-től végzem a pszichoterapeuta képzést. Van egy kislányom, egy kisfiam és egy férjem. Családunk fontos tagja még Luca, a puli és Andor, a komondor.

Szakmai életutam során dolgoztam családsegítő és gyermekjóléti szolgálatban, foglalkoztam értelmi sérült fiatalokkal, hosszú ideig a gyermekvédelmi szakellátásban tevékenykedtem, mint gyermekpszichológus. Dolgoztam nevelőszülőknél élő hátrányos helyzetű fiatalokkal. Örökbeadási folyamatokban támogattam a gyermekeket és az örökbe fogadó szülőket.

Jelenleg a pécsi  Kisgyermek Szociális Intézményeknél dolgozom. A bölcsődei kisgyermeknevelők munkáját segítem. Figyelemmel kísérem a gyermekek fejlődését. A nevelési kérdésekkel, viselkedésbeli és egyéb pszichés  problémákkal küszködő gyermekeknek és családjaiknak nyújtok terápiás és konzultációs lehetőséget.

Magánrendelésemben kisgyermekkel, kamaszokkal és fiatal felnőttekkel dolgozom. 

Miért van szükség pszichológusra, gyermekpszichológusra?


Mindenkinél elérkezhet az a pont, mikor úgy érzi, ő már tehetetlen a gondjaival, nem tudja megoldani a helyzetet. Gyermekek esetében a szülő érezheti úgy, hogy bármennyire is próbál ő a maga eszközeivel segíteni a problémával küszködő gyermekének, mégis csak körbe-körbe járnak.

Minden ember egyedi és független birodalom, melyben a saját értékrendszer, kultúra, személyes döntések és felelősségtudat teljesedik ki.  Célom, hogy a hozzám forduló embereknek, gyermekeknek és idősebbeknek olyan hatékony nézőpontot nyújtsak, mely támpontot ad saját önismeretükhöz. Szerepem a terápiában, hogy segítséget adjak a személyes és szociális készségek kialakításában és fejlesztésében, ezáltal együttes erővel az életminőséget javító változásokat érjünk el a pszichológia és a gyermekpszichológia eszközeivel.

A gyermekterápiákban előzetes konzultáció, megbeszélés szükséges a szülőkkel. A tünetek jelzésértékűek: bepisilés, bekakilás, dadogás, tik, alvászavar, tanulási, magatartásproblémák, figyelemzavar, beilleszkedési problémák, szorongásos tünetek fordulnak elő leggyakrabban. Nem a tünetet kell megszüntetni elsősorban, hanem a mögötte rejlő mélyebb zavart. Ennek feltárása életkortól függően történhet játékosan, vagy beszélgetéssel. A pszichológiai tesztvizsgálatok segíthetnek a képességek, érzelmi állapotok pontosításában. Amennyiben a terápia céljai megkívánják, úgy a családdal is bővíthető a terápiás kör. 

A Pécsimami szakértő rovatában is lehet kérdezni tőlem.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Igyekezz már, hol a cipőd, el fogunk késni, miért most jut eszedbe, hogy pisilni kell, jajj kell az úszás cucc, megőőőőrülöööök hogy minden reggel ez megy! Na tegye a szívére a kezét, akinél még nem hangzottak el ezek vagy ennél változatosabb, neaggyisten cifrább napindító mondatok. Ugyhogy ugye? Szerintem bátran és általánosan kijelenthetjük: a reggeli készülődés, és intézménybe-munkahelyre kerülés a nap egyik legstresszesebb része – minden résztvevőnek! No de, tudjuk-e hogy miért? Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Itt a Vágatlan Május! Na ez igazán tetszeni fog a családnak, akárki is vágja a füvet nálatok! A nemzetközi kezdeményezés még 2019-ben Angliából indult, célja, hogy felhívja a beporzóbarát kertek jelentőségére a figyelmet.
Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
Ugrás az oldal tetejére