Jelenlegi hely

Munka és családi élet...: Segíts magadon és másokon!

Hogy érzed magad anyaként, nőként, háziasszonyként, munkaerőként és a többi „szerepedben”? Mi az, ami segítené a mindennapjaidat?

Ezt a témát jártuk körül 2017. november 11-én (szombaton) 15.00 és 18.00 óra között a Civil Közösségek Házában. (Pécs, Szent István tér 17.)

Uzsonna és gyerekfelügyelet is volt, szóval nyüzsgő, megéhező gyerkőc nem volt akadály:)))

A gyerekeket ugrálóvár szórakoztatta.

A részvétel ingyenes. volt.

 

A rendezvényen készült fotók: http://indafoto.hu/Imami/segits_masokon_es_magadon_rend

 

Program:

15.00 – 16.30 Anyabarát társadalom - milyen az?

Kerekasztal beszélgetés, melynek résztvevői:

  • Bereczki-Barna Szilvia, a pécsi Hurcibaba Klub vezetője
  • Gellén Nóra, a Pécsimami vezetője
  • Kánya Kinga szociológus, tréner, a KimeNŐ alapítója

A beszélgetést vezeti: Kováts Eszter, a FES "Nemek közötti igazságosság" programjának regionális vezetője

A szülészeti ellátás, a munkahelyi kultúra, a bölcsődék, óvodák és iskolák működése, a családtámogatási rendszer - csupa olyan tényező, amely meghatározza, hogy a gyerekes nők számára lehetséges-e bűntudatos kompromisszumok, kényszerű lemondások vagy hosszan tartó lelki sebek nélkül megélni az anyaságukat. Mire lenne itt és most, Magyarországon a legégetőbb szükség? Miért olyan nehéz a család igényeitől függetlenül beszélni arról, milyen támogatásra van szüksége egy anyának? Hogyan egyeztethetőek össze az eltérő élethelyzetben lévő anyák, illetve a gyerekes és nemgyerekes nők igényei? Szükség van-e szemléletváltásra az anyaság megítélésében? 

 

16.30-17.00 Uzsonna, kötetlen beszélgetés
 

17.00-17.30 Háztartási munka, támogatott munka, kölcsönös gyerekfelügyelet, gyerektaxi…

Előadó: Gellén Nóra, a Pécsimami Közhasznú Egyesület elnöke

Az előadás praktikus információkat nyújt azoknak a nőknek, akik:

  • (sokat) dolgoznak és a háztartási munkára fordított időt szeretnék minimálisra csökkenteni, hogy minél több minőségi időt tölthessenek családjukkal,
  • nem állnak munkaviszonyban, viszont szívesen vállalnának gyerekfelügyeletet, korrepetálást, háztartási munkát más családoknál, hogy ezzel javítsák családjuk anyagi helyzetét,
  • szeretnének, de gyermekvállalás után (még) nem tudtak munkába állni,
  • egyedülállóként, illetve nagyszülők hiányában nem számíthatnak segítségre a gyermeknevelésben, fizetett gyermekfelügyeletet nem tudnak igénybe venni, de szívesen vennének részt „kölcsönös gyerekfelügyeletben”,
  • akik számára gondot okoz, hogy munkaidejük túlnyúlik a bölcsőde/óvoda/iskola nyitvatartási idején, aki munkaidejük miatt nem tudják gyermeküket délutáni foglalkozásra vinni, vagy ezért nem tudnak munkát vállalni,
  • akik segítő szakemberként, pedagógusként szeretnének támogatást nyújtani a fenti élethelyzetekben lévő nőknek, anyáknak.

 

17.30-18.00 Előzetes jelentkezés a gyerektaxi szolgáltatásra és a kölcsönös gyerekfelügyeletet támogató klubfoglalkozásra:

  • a Pécsimami „gyerektaxi” szolgáltatása keretében hivatásos sofőr és gyermekfelügyelő szállítja a gyermekeket a szülő munkahelyére, vagy gyermekfelügyeletet biztosító helyszínre.
  • a kölcsönös gyermekfelügyelet támogató, a MosolyFarm, illetve Mosolyország Játszóházban megvalósuló klubfoglalkozások célja, hogy egymásra találjanak azok a szülők, illetve családok, akik kölcsönös szimpátia esetén egymás gyermekére vigyáznának, ezzel segítve a munka-magánélet összehangolását. A klubfoglalkozás ideje alatt a gyermekek a játszóházban foglalhatják el magukat.

(A gyerektaxi szolgáltatás és a játszóházi klubfoglalkozáson való részvétel is ingyenes.)

 

 


A program a Nemzeti Együttműködési Alap, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő és az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával valósul meg.

 

 

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Igyekezz már, hol a cipőd, el fogunk késni, miért most jut eszedbe, hogy pisilni kell, jajj kell az úszás cucc, megőőőőrülöööök hogy minden reggel ez megy! Na tegye a szívére a kezét, akinél még nem hangzottak el ezek vagy ennél változatosabb, neaggyisten cifrább napindító mondatok. Ugyhogy ugye? Szerintem bátran és általánosan kijelenthetjük: a reggeli készülődés, és intézménybe-munkahelyre kerülés a nap egyik legstresszesebb része – minden résztvevőnek! No de, tudjuk-e hogy miért? Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Itt a Vágatlan Május! Na ez igazán tetszeni fog a családnak, akárki is vágja a füvet nálatok! A nemzetközi kezdeményezés még 2019-ben Angliából indult, célja, hogy felhívja a beporzóbarát kertek jelentőségére a figyelmet.
Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
Ugrás az oldal tetejére