A túra hossza: 20 km. Ha szerencsénk van, rétisast, jégmadarat és hideg idő esetén a Dráván tartózkodó vízimadarakat is megfigyelhetünk. 10 éves kortól várjuk a túrázókat.
Indulási helyszín: Ős-Dráva Látogatóközpont, Szaporca
A túrán a Dráva árterében lévő ligeterdőkön át vezet az út. Néhány helyen teljesen természetes úton létrejött erdőkkel is találkozhatunk, összehasonlíthatjuk őket a szintén megfigyelhető kezelt erdőkkel. A drávai zátonyokon és az ártérben fekvő holtágak mellett az ott élő állatok (hód, vidra, aranysakál, madarak) életnyomait kereshetjük és figyelhetjük meg. A Dráván lévő mesterséges kövezések környékén megfigyelhetjük azok mederalakító hatását és azt, hogy ez milyen hatást gyakorol a környező élővilágra.
A túra résztvevőinek száma korlátozott, ezért előzetes bejelentkezés szükséges!
E-mail: attila.komlos@ddnp.hu, eva.horvath@ddnp.hu
Minimum létszám: 10 fő
A túra hossza: 20 km
Időtartam: 6-8 óra
Részvételi díj: 2000 Ft/fő
Információ: attila.komlos@ddnp.hu, eva.horvath@ddnp.hu
A programot a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság Természetvédelmi Őrszolgálatának tagja vezeti. Fontos a kényelmes túracipő/bakancs és az időjárásnak megfelelő túrafelszerelés megválasztása. A programon mindenki saját felelősségére vesz részt.
A túrán pecsétet lehet szerezni a „Télen is? - TERMÉSZETESEN!” pecsétgyűjtő játékhoz kapcsolódóan!