Jelenlegi hely

Szülésfelkészítés Pálfi Bettivel Pécsen

Időpont: 2024 június 21 péntek, 16.00-19.00

Helyszín: VOKE Vasutas Művelődési Ház (Pécs, Váradi Antal utca 7/2)

Készüljünk együtt a babázásra! Jókedvűen, tartalmasan...

Csoportos szülésfelkészítő, ami a kórházi napok megélését, az újszülött körüli teendőket tárja elétek, szuper hasznos tanácsokkal! A közel két évtizedes klinikai újszülött részlegen folytatott munkám, a több éves gyermekágyas segítői tevékenységem alapján szerzett tudásomat és három gyermekes Anyaként megélt tapasztalataimat szeretettel kínálom Nektek!

Amiről szó lesz:
- aranyóra,
- bőrkontaktus-szőrkontaktus,
- az igény szerinti szoptatás,
- a 24 órás rooming-in jelentősége,
- az újszülöttek rutin-vizsgálatai,
- az anyatej mennyiségének alakulása,
- a fejés szükségességének indokai, fejési módszerek,
- a helyes mellretétel és szoptatási pózok a gyakorlatban,
- szoptatásbarát táplálási eszközök (szükség esetére)
- a cumisüveg és cumi használatának ismérvei,
- a pocakfájás, mint aggódási pont,
- az ideális fekhely kialakítása a kisbaba számára és az altatás,
- ami a kórházi táskából nem hiányozhat,
- felkészülés a "nem alvás"- ra...
- gyakorlati útmutató az újszülött gondozásához (büfiztetés, fürdetés, pelenkázás, öltöztetés, tartási technikák).

Kérdéseiteket bátran feltehetitek, akár előre össze is írhatjátok! Jelentkezni messengeres üzenetben vagy telefonon tudtok: (06-20)958-2323.

A részvétel díja: 12.000 Ft/fő. Két fő együttes jelentkezée esetén 10.000Ft/fő.

A résztvevők számára ajándékkal is készülök!

Pálfi Betti
a PTE KK Szülészeti Klinika Újszülött Részlegének vezető ápolója
a Babusgató Kézikönyv társszerzője
a Dinetti Babusgató alapító tagja
Csecsemő-és gyermek szakápoló
Gyermek intenzív szakápoló
Gyermekágyas segítő Kevesebb jelenjen meg

Bővebb információ:

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

Van, amikor minden egyszerre történik: a gyerekek beszélnek, a táska nincs bepakolva, a vacsora odakozmál, és persze épp akkor csöng a telefon. Ilyenkor a „kiegyensúlyozott családi élet” kifejezés leginkább egy távoli álomnak tűnik. Pedig nem a nagy, drámai változások segítenek, hanem azok az apró szokások, amik csendben, lassan átrendezik a napjainkat.
5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

Gyerekkorunkban magától értetődő volt, hogy kint játszunk. Faleveleket gyűjtöttünk, kavicsokat raktunk sorba, vagy csak lestük, ahogy a hangyák jönnek-mennek a járdán. Ma sok gyerek idejének nagy része zárt térben telik: iskola, otthon, képernyő.
A női termékenység titkai

A női termékenység titkai

A fogantatás és a születés misztérium. Ma már mintha ezt elfelejtettük volna. Mintha a nők már nem bíznának a testükben és abban, hogy képesek egy gyermeket a világra hozni. Egyre inkább támaszkodnak a külső hatásokra, orvosi segítségre. A külső hatások miatt is, hiszen a társadalom nyomása és a stresszes környezet egyáltalán nem segít a nyugodt gyermekvállalásban. Sok nő egyre később, gyakran csak a negyvenes éveiben jut el oda, hogy megtalálja a megfelelő párt, akivel családot alapítana, és biztos egzisztenciát is tud maga mögött. A testünk ilyenkor még alkalmas a babavállalásra, de nem mindegy hogy addig hogyan éltünk. Mit történt testünkkel, lelkünkkel.
Egészséges őszi sütik bűntudat nélkül

Egészséges őszi sütik bűntudat nélkül

Az ősz a sült alma, az illatos fűszerek és a sütőtök szezonja nálam, főleg, ha már kint beköszönt a csípős idő. Ilyenkor egy házi sütemény nem csak a testet, de a lelket is felmelegíti. Mit süssünk, ha az őszi ízek élvezete mellett az egészség is fontos szempont számunkra?
Ugrás az oldal tetejére