Jelenlegi hely

Az én békém öröme - Húsvéti ünnepi hangverseny - Pannon Filharmonikusok

Időpont: 2021. április 1.
Helyszín: online esemény

Díjmentes élő közvetítés a Kodály Központból

Georg Philipp Telemann: Tudom, hogy a Megváltóm él (Ich weiß, daß mein Erlöser lebt, TWV 1:877)
Georg Friedrich Händel: Csillapodjatok, szelek (Silete venti, HWV 242)
Wolfgang Amadeus Mozart: "Nagy" Esz-dúr szimfónia (K.543)
Giulia Bolcato – szoprán
Megyesi Zoltán – tenor
Vezényel: Vass András

Hagyományosan kórusos koncerttel kedveskedik a Pannon Filharmonikusok a húsvéti várakozás időszakában a közönségnek. A mostani járványhelyzet a karácsonyihoz hasonlóan azonban most is különös műsorra ad lehetőséget. Ez a hangverseny ugyanis kórus nélkül, azonban két ragyogó énekes szólistával kerül megrendezésre, sőt, egy szimfónia is helyet kapott a műsorban. A „Tudom, hogy Megváltóm él” szövegről leginkább Handel Messiásának híres áriája juthat eszünkbe (I know that my Redeemer liveth), de most Handel kortársa, Telemann azonos című, de német nyelvű kantátáját hallhatjuk (Ich weiß, daß mein Erlöser lebt). És azért Handel is helyet kapott a műsorban, de ezúttal egy kevésbé ismert, olasz nyelvű szólókantátája által. Zárásként pedig Mozart egyik híres szimfóniája, a „Nagy” melléknévvel emlegetett, méltóságteljes, nagyszabású Esz-dúr mű hangzik el, magasba emelve az énekesek által már megénekelt lelki békét.

A hangverseny a Filharmónia Magyarország Nonprofit Kft. és a Pannon Filharmonikusok együttműködésében valósul meg.
A közvetítést az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) támogatja.

TOVÁBBI INFORMÁCIÓK: https://www.pfz.hu/koncert/1422/az-en-bekem-orome-husveti-unnepi-hangverseny

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvét közeledtével a boltok tele vannak dekorációkkal, de valljuk be: a saját kezűleg készített díszek sokkal hangulatosabbak. Ráadásul ez egy szuper kis kreatív program – akár egy nyugodt esti „énidő”, akár közös alkotás a gyerekekkel.
Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Ugrás az oldal tetejére