Jelenlegi hely

Barangolás a holdfényben - előadás a Planetáriumban

Időpont: 2024. január 13. szombat 15:00

Előadás a Naprendszer holdjairól. Ajánlott 12 éves kortól.

Milyen hatással van Holdunk a Földre, az élővilágra, az emberre?
Vajon Holdunk nélkül kialakult volna az élet bolygónkon?
Naprendszerünkben több száz, legkülönfélébb méretű és összetételű hold kering bolygója körül. Az űrkutatás folyamatosan vizsgálja őket, egyre több ismeretünk van róluk. Az előadás során bepillantást nyerhet a különleges, és az élet kialakulása szempontjából is fontos égitestek rejtélyes világába.


Az előadás 12 éves kortól javasolt.
Időtartama: 50 perc

Az előadások pontosan kezdődnek, a későket nem áll módunkban beengedni!

Jegytípusok:

  • Teljes árú 1800 Ft
  • Diák 1500 Ft
  • Nyugdíjas 1500 Ft
  • Pedagógus 1500 Ft

Jegyvásárlás: ITT

Helyszín: Zsolnay Negyed - Planetárium

Szervezők: Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft.

    Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
    Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

    Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

    Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
    Iratkozz fel hírlevelünkre!

    Neked ajánljuk!

    Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

    Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

    A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
    "Elfogyott a gyömbérszörp?"

    "Elfogyott a gyömbérszörp?"

    A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
    Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

    Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

    Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
    Május 1 - A májusfa ünnepe

    Május 1 - A májusfa ünnepe

    Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
    Ugrás az oldal tetejére