Jelenlegi hely

Családi Nap Patacson

augusztus 29. (szombat) 8:30-15:00

Hamarosan véget ér a nyár, s kezdetét veszi ősz. A gyermekek életében ismét előtérbe kerülnek a könyvek, a tanulás, az iskolai feladatok, s a felnőttek mindennapjai is visszaállnak a megszokott kerékvágásba. A napok egyre rövidebbek lesznek, s az ősz beköszöntével nem tudható, hogy meddig élvezhetjük még a nyáriasan meleg, napsütéses időjárást. Augusztus utolsó szombatján ezért egy nyárbúcsúztató családi napra invitálunk kicsiket és nagyokat, ahol kinek-kinek kedvének és érdeklődésének megfelelő kikapcsolódási formában lehet része.

A felnőtteket közösségi főzésre invitáljuk, ahol közösen lesz összeállítható a patacsi „kőleves” receptje. A vállalkozó szellemű szakácsok és kuktáik saját alapanyagból és saját eszközöket használva mérhetik össze főző tudásukat, valamint elsajátíthatják mások főzési praktikáit is. A Művelődési Ház udvarának területi adottságait figyelembe véve a családi nap e programeleme előzetes regisztrációhoz kötött. Jelentkezni személyesen a Művelődési Házban, vagy a bencze.aniko@pecsikult. hu e-mail címen lehet.

Az ebéd elkészülésével párhuzamosan kézműves foglalkozással, zenés előadással és sok-sok társasjátékkal készülünk. A nap során mindenki számára lehetőség nyílik elsajátítani a nemezelés alapjait, s készíteni magának valami szépet, valami emlékezeteset.
Minden kedves érdeklődőt sok szeretettel látunk az eseményen!

PKK Patacsi Művelődési Ház
7634 Pécs, Fő u. 20.
2020. augusztus 29. 8:30

PROGRAM

8.30-9.00 Főző csapatok érkezése, regisztráció
A patacsi „kőleves” receptjét együtt szeretnénk megalkotni a közös bográcsozásunk alatt, hiszen az kerül a levesbe, amit a érkezők hoznak.
A szükséges eszközökről a csapatok gondoskodnak.
Maximum 10 csapat (kis létszámú) jelentkezését tudjuk fogadni.
Regisztráció: Személyesen a művelődési házban vagy e-mailben: bencze.aniko@pecsikult.hu

9.00 A rendezvényt Pavlovics Attila a Pécsi Kulturális Központ igazgatója nyitja meg.

9.30 Hangoló-zenés gyermekszínház

10.00-12.00 nemezelés a Szőrtömörítő Manufaktúrával, kézműves foglalkozás a Tondó Egyesület művészeti vezetőjével, kártyajátékok, társasjátékok (óriás), kreatív, fejlesztő, kooperatív, oktató, stratégiai játékok és még sok-sok más a Sólyom kiadóval.

12.00-13.00 közös ebéd

13.00 Palánta Gyermek – és Ifjúsági Misszió gyermek előadása – A szeretetre vágyó Süni és a váratlan vendég

A programjainkra érkezőktől „belépőként” legalább egy családi képet szeretnénk kérni, amit ki szeretnénk majd állítani a művelődési házban.

A program a Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata - TOP-6.9.2-16-PC1-2017-00001 A helyi identitás és kohézió erősítése Pécs városában pályázat - keretén belűl valósul meg.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Bár még javában tart a nyári szünet, már megjelent a 2026/2027-es tanév rendjének tervezete. A dokumentum alapján már látszik, mikor kezdődik a tanév, mikor várhatók a szünetek, valamint mikor zárul az első félév.
40 felett az élet – Életközepi kérdések

40 felett az élet – Életközepi kérdések

„Az élet első fele a szöveg megírásának jegyében telik, a második fele pedig a kommentár elkészítése ehhez a szöveghez.” Hogyan simíthatjuk ki az életközepi válság hepehupáit? A megoldást magam is keresem.
Mindennapi mérgeink

Mindennapi mérgeink

Gondolkodtál már azon, hogy egy-egy furcsa, makacs tünet mögött mi állhat, amire látszólag nincs semmi magyarázat? Mi van, ha a valódi okot a nap mint nap használt kozmetikumaink és vegyszereink összetevői között kell keresnünk? Ha felteszem a kérdést: szerinted hányféle mesterséges anyaggal találkozik a szervezetünk egyetlen nap alatt? Valószínűleg mindannyian alaposan alulbecsülnénk a valóságot. Játsszunk el a gondolattal, és számoljuk össze együtt, mennyi kémiai anyaggal érintkezhetünk a reggeli ébredéstől a villanyoltásig! (A napközben elfogyasztott élelmiszerek és italok összetevőit most szándékosan hagyjuk ki a képletből – a helyzet így is elég megdöbbentő lesz.)
Ha a diagnózis: PCOS

Ha a diagnózis: PCOS

PCOS. Sokan megrémülnek ettől a pár betűtől, amikor elhangzik a diagnózis. Ez egy komplex anyagcsere-zavar, ami a ma Magyarországon minden tizedik nőt érint. A policisztás ovárium szindróma azonban nem jelent feltétlenül meddőséget!
Ugrás az oldal tetejére