Jelenlegi hely

Csemete Jelek - Babajelbeszéd előadás az Apáczai Csere János Fiókkönyvtárban

Időpont: 2025. Március 27. (csütörtök) 09:30
Helyszín: Csorba Győző Könyvtár Apáczai Csere János Fiókkönyvtár
Ingyenes babajelbeszéd bemutatkozó foglalkozás Pécsen.

Csemete Jelek babajelbeszéd előadás

Játékos babajelbeszéd bemutató foglalkozás mondókákkal és sok-sok babajellel.

Mikor? 2025. március 27. csütörtök 9:30-10:15
Hol? Csorba Győző Könyvtár Apáczai Csere János Fiókkönyvtár

Mi a babajelbeszéd?
A babajelbeszéd egy hatékony kommunikációs csatorna a szülő és a babája között. A jelelés során a beszédet kézjelekkel kísérik.
A gyerekek lényegesen hamarabb képesek kézmozdulatokkal kommunikálni, mint szavakkal.

Kinek ajánlott?
0-3 év közötti gyermekeknek, aki még nem beszélnek folyékonyan. A legtöbben 6-9 hónapos kor között tartják a legideálisabbnak a babajelbeszéd elkezdését, mert akkor már fejlett a picik memóriája és a kézügyessége. Személy szerint én már születéstől ajánlom a szülőknek egészen addig, amíg nem beszél mondatokban a gyermek. Tehát akár 1,5-2 évesen is bele lehet vágni.

Mik a babajelbeszéd előnyei?

  • Segít hatékonyan kommunikálni gyermekeddel.
  • Erősíti a szülő-gyermek köteléket.
  • Támogatja a beszédfejlődést.
  • Növeli a gyermek önbizalmát és önértékelését.
  • Csökkenti a frusztrációt és a meg nem értettségből eredő hisztit.
  • Minőségi időtöltés
  • Fejleszti a memóriát, asszociációs képességet és a kreativitást.

A foglalkozást Petres-Tordai Lejla, a Csemete Jelek Babajelbeszéd oktatója tartja.

A részvétel ingyenes, de regisztráció kötött.

Babakocsival érkezőknek az épület keleti oldalán lévő akadálymentesített babakocsi-feljárót ajánljuk. Ha nincs nyitva az ajtó, kérjük csengessenek!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

A pingvin-tudatosság napja vagy a Nemzetközi Fókavadászat-ellenes Nap ismerős? Bizony a Madarak és fák napja mellett több tucatnyi, a növény- és állatvilággal kapcsolatos világnap és jeles nap létezik. Összegyűjtöttük őket, segíthet a pedagógusok óvodai, iskolai munkájában de éppúgy egy otthoni beszélgetés elindításában.
Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

A péntek 13 sokakban még ma is óvatos kíváncsiságot vagy akár szorongást kelt. Mintha egy különös, sűrű energia lengené körbe ezt a napot — és talán valóban így van, csak éppen nem úgy, ahogy a modern babona sugallja.
Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

A böjt fogalma sokakban éles megvonást, szigorú szabályokat és külső elvárásokat idéz fel. Régi idők öröksége, amikor a test „fegyelmezése” még erénynek számított. A női test azonban sosem ebben a logikában működött. A női test nem sík, nem egyenletes, nem egyféleképpen reagáló rendszer. Hullámzó, áramló, ciklikus. Változik, finomodik, jelez, kér. Éppen ezért a böjt — ha valóban jót akarunk vele — nem válhat uniformizált szabályrendszerré. Csak akkor működik, ha figyelembe veszi a ciklusunkat, mert a női test más-más szakaszokban mást kíván, másképp terhelhető, másképp reagál a megvonásokra.
Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Lehet balszerencsés vagy a legszerencsésebb szám, attól függ, honnan nézzük. A világ egyik legismertebb babonája, de hogyan lett az?
Ugrás az oldal tetejére