Jelenlegi hely

Dia de Los Muertos - Mexikói kerámiafestő workshop a Fészek Kézművesházban

Időpont: 2025. November 2. (vasárnap) 15:00
Helyszín: Fészek Kézművesház, Nagyárpád, Főtér utca 17.
Ismerkedj meg a mexikói kultúra egyik legszínesebb hagyományával és fesd meg egyedi kerámiádat a Fészek Kézművesházzal!
Mexikóban a Día de los Muertos, azaz a Halottak Napja nem a gyászról, hanem az életről, az emlékezésről és az örömről szól. 

Mi vár rád?
Szabadon választott kerámiára (bögre, tányér, mécsestartó, stb.) festhetsz mexikói kultúra által inspirált mintákat, virágos díszítéseket vagy élénk geometrikus formákat — de természetesen saját ötleteidet is megvalósíthatod!
Az autentikus hangulatról mexikói önkéntesünk, Jethro gondoskodik, akivel egy kis meglepetéssel is készülünk számotokra.

Részvételi díj:
4500 Ft/fő – egy választott kerámia megfestése és az utómunkák (mázazás, égetés) benne van az árban
További kerámiák: +1500–3500 Ft/db mérettől függően

Helyszín: Fészek Kézművesház – Pécs-Nagyárpád, Fő tér 17.
Időpont: 2025. 11. 02. vasárnap 15:00
A helyek száma korlátozott, ezért kérjük, jelentkezz előre!

Készülj egy délutánra, ahol a színek, a zene, az alkotás és a mexikói életöröm találkozik!
Várunk szeretettel!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

„Nincs olyan álarc, amelyik félre ne csúszna néha.” – Idézetek a láthatatlan maszkjainkról.
Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Gondoltad volna, hogy a z éjszaka sötétjében is mosolygó, házainkat őrző hóembereknek saját ünnepük van? Ha nem, akkor ideje előkeresni a garázsba utolsó alkalommal elrejtett alkatrészeit, közeledik január 18-a, a hóemberek világnapja!
Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

... már ha van nekik ;-) Nem tudom, ti hogy vagytok vele, évekkel ezelőttig azt gondoltam, hogy nincs az mennyiségű szaloncukor, ami nem fogy el decemberben. Általában a Mikulás nap táján vett első zacskók pár nap alatt elfogytak, a fára (vagy inkább csak alá) szánt szaloncukrokat el kellett dugni, hogy megérjék a fadíszítést. Mára változtak az étkezési szokásaink - kevesebb szaloncukrot veszek - és marad az ünnepek után is. Na, attól nem félek, hogy lejár a szavatosságuk, de elgondolkodtam azon, hogy milyen változatos módon lehet még őket felhasználni.
Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Télen sok szülő érzi úgy, hogy az öngondoskodás egy szép, de elérhetetlen fogalom. Mintha ez is még egy feladat lenne a listán, amit jó lenne kipipálni – de valahogy sosem jut rá idő, energia vagy tér. Pedig gyakran nem arról van szó, hogy nem törődünk magunkkal, hanem arról, hogy kevesebből próbálunk ugyanannyit adni. Ha télen azt érzed, hogy fáradtabb vagy, türelmetlenebb, és nehezebb magadra figyelni, az nem kudarc. Ez az időszak eleve többet vesz ki belőlünk, mint máskor.
Ugrás az oldal tetejére