Jelenlegi hely

Föld Napja a Tettyén

április 23. (szombat) 10:00-17:00

Az 1970 óta ezernél több szervezet közreműködésével világszerte megrendezett Föld Napja eseményei bolygónk környezet- és természetvédelmi problémáira hívják fel a figyelmet és kínálnak megoldási javaslatokat azokra. Évek óta hagyomány már, hogy Pécsett ilyenkor a Tettyén színes forgatag vár mindenkit a Föld Napja alapeszméje szellemében. A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság, valamint pécsi és Pécs környéki intézmények, szolgáltatók, civil szervezetek izgalmas foglalkozásokkal, játékokkal, ismeretterjesztő előadásokkal várnak kicsiket-nagyokat.

A nap programjai:

  • 10.00 Megnyitó - Závoczky Szabolcs igazgató (Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság), Dr. Őri László elnök, Baranya Megyei Ökormányzat), Kővári János önkormányzati képviselő (Pécs MJV Önkormányzata)
  • 10.30 Lívi Zeneműhelye: Zenebölcsi (30 perc)
  • 10.30 Irány a Mecsek! „Pihenőhelyek, kilátópontok, emlékek a város felett” túra (találkozás: DDNPI információs sátor, táv: 6 km)
  • 10.30 A Mecsek lepkéi – séta (találkozás: DDNPI információs sátor, táv: 3 km)
  • 11.00 Lívi Zeneműhelye: Családi zenebona (30 perc)
  • 11.00 Szakvezetés a Pintér-kert Arborétumban (1 óra)
  • 11.30 Varázsóra Szász Péterrel (45 perc)
  • 12.00 Szakvezetés a Pintér-kert Arborétumban (1 óra)
  • 13.00 DDNP Klub - 15 perces ismeretterjesztő előadások (helyszín: előadói sátor, tervezett időtartam: összesen 2 óra)

Folyamatos programok:

TERMÉSZETISMERETI JÁTÉKOK • RETRO KÖNYVVÁSÁR • NÉPI JÁTÉKOK • KISÁLLAT SIMOGATÓ • ANIMÁCIÓ KÉSZÍTÉS • KÉZMŰVES BEMUTATÓK • PECSÉTGYŰJTŐ JÁTÉK • HULLADÉKOK ÚJRAHASZNOSÍTÁSA • ÜGYESSÉGI JÁTÉKOK • ALKOTÓI PIAC • METEOROLÓGIA • KVÍZJÁTÉKOK • EGÉSZSÉGTUDATOS TÁPLÁLKOZÁS

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Ugrás az oldal tetejére