Jelenlegi hely

Játék- és gyerekkönyv csere a Civil Közösségek Házában

Időpont: 2025. December 13. (szombat) 10:00
Helyszín: Civil Közösségek Háza, Pécs, Szent István tér 15.
Ezúttal egy rendhagyó játék- és gyerekkönyvcserére invitálunk titeket!

Nézzétek át közösen a gyerekszobát, és válogassatok össze legfeljebb 20 darab játékot és/vagy könyvet, amely ugyan még jó állapotú, de gyermeketek már nem használja. A csere menete egyszerű: könyvet könyvre, játékot játékra válthattok. Érkezéskor megszámoljuk, hány kincset hoztatok, és ugyanennyit választhattok magatoknak. Ruhát, kabátot, cipőt, egyéb gyerek holmit (pl. babás kiegészítőt) ezúttal nem fogadunk.

Amennyiben nem találtok pontosan annyi cseredarabot, amennyit hoztatok, ne aggódjatok: ezúttal egy jó ügyet is támogattok. A megmaradt játékokat a Cipősdoboz akcióhoz csatlakozva ajándékcsomagok összeállításához használjuk fel.

A részvételi hozzájárulás összege 1000 Ft, amely nemcsak a terembérletet és egyéb szervezési költségeinket fedezi, hanem lehetővé teszi, hogy az elkészült cipősdobozokat édességekkel, kreatív eszközökkel, tanszerekkel és egyéb apróságokkal is kiegészítsük.

Kérünk benneteket, hogy ha tehetitek, hozzatok magatokkal megmaradt csomagolópapírokat, valamint fejenként legfeljebb egy nagyobb méretű cipősdobozt. Előre is köszönjük a segítséget!

Fontos, hogy lássuk, nagyjából hány résztvevővel számolhatunk, így az eseményen való részvétel regisztrációhoz kötött, amelyet az alábbi űrlapon keresztül tudtok megtenni:

Regisztrációs űrlap

Fenntartjuk a jogot, hogy nagy érdeklődés esetén teltházat hirdessünk, és a regisztrációt leállítsuk, szóval részvételi szándékodat jelezd mielőbb!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

„Nincs olyan álarc, amelyik félre ne csúszna néha.” – Idézetek a láthatatlan maszkjainkról.
Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Gondoltad volna, hogy a z éjszaka sötétjében is mosolygó, házainkat őrző hóembereknek saját ünnepük van? Ha nem, akkor ideje előkeresni a garázsba utolsó alkalommal elrejtett alkatrészeit, közeledik január 18-a, a hóemberek világnapja!
Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

... már ha van nekik ;-) Nem tudom, ti hogy vagytok vele, évekkel ezelőttig azt gondoltam, hogy nincs az mennyiségű szaloncukor, ami nem fogy el decemberben. Általában a Mikulás nap táján vett első zacskók pár nap alatt elfogytak, a fára (vagy inkább csak alá) szánt szaloncukrokat el kellett dugni, hogy megérjék a fadíszítést. Mára változtak az étkezési szokásaink - kevesebb szaloncukrot veszek - és marad az ünnepek után is. Na, attól nem félek, hogy lejár a szavatosságuk, de elgondolkodtam azon, hogy milyen változatos módon lehet még őket felhasználni.
Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Télen sok szülő érzi úgy, hogy az öngondoskodás egy szép, de elérhetetlen fogalom. Mintha ez is még egy feladat lenne a listán, amit jó lenne kipipálni – de valahogy sosem jut rá idő, energia vagy tér. Pedig gyakran nem arról van szó, hogy nem törődünk magunkkal, hanem arról, hogy kevesebből próbálunk ugyanannyit adni. Ha télen azt érzed, hogy fáradtabb vagy, türelmetlenebb, és nehezebb magadra figyelni, az nem kudarc. Ez az időszak eleve többet vesz ki belőlünk, mint máskor.
Ugrás az oldal tetejére