Jelenlegi hely

Jó kenyeret - otthon: kenyérsütő workshop Pécsen

Időpont: 2025. Június 14. (szombat) 16:00
Helyszín: Reggeli, Pécs, Király utca 23. - 25.
Jó kenyeret otthon: Harmat Balázs sokakhoz hasonlóan a 2021-es covid-lezárások környékén kezdett kovászos kenyeret sütni, és azon kevesek közé tartozik, akik azóta sem álltak le vele. Civilben gazdálkodik, búzát is termel. A péntek esti borkóstolóink rendszeres vendége és nem mellesleg kenyér-beszállítója. Ezeken a kóstolókon ütötte fel a fejét a gondolat: találjunk egy alkalmat, amikor megtanulhatjuk a trükkjeit.

Balázs azt vallja, a kenyérsütéshez nem kell a falusi romantika, csak jó minőségű kenyérliszt, erős vadkovász, víz meg só. — “Azt a néhány egyszerű lépést ami még szükséges hozzá, szívesen megmutatom.”

A program: kb. 3 óra alatt végigvisszük a teljes folyamatot a liszt és a víz összekeverésétől a veknizésig. Közben megsül egy korábban előkészített kenyér, amit az esemény vége felé felvágunk. Lesz, amikor várnunk kell, addig beszélgetünk és természetesen borozgatunk.
Aki kedvet kap, saját kovásszal térhet haza!

  • Mikor? Június 14. szombat 16 óra
  • Hol? Reggeli, Pécs, Király u. 23-25.
  • Mennyi? 12000 forint
  • Jelentkezés, infó: +36 30 446 8872 / hello@gergelysamson.com

A korlátozott létszám miatt előzetes jelentkezés szükséges.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Mobilvilág…

Mobilvilág…

A minap egy nagymamával beszélgettem, aki némi felindultsággal, de talán inkább fásultsággal osztotta meg a következő történetet velem:
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Ugrás az oldal tetejére