Jelenlegi hely

Kultik matiné: Egy Minecraft film - filmvetítés a Kultik Pécs - Uránia Moziban

Időpont: 2026. Január 31. (szombat) 10:00
Helyszín: Kultik Pécs - Uránia Mozi
Délelőtti mozi élmény kicsiknek és nagyoknak.

Lépj be a Minecraft világába, ahol a kreativitás a minimum – annak, aki életben akar maradni. Négy szélfútta, fura figura kénytelen összeismerkedni: nem mintha nagyon kíváncsiak lettek volna egymásra, de egy titokzatos átjárón keresztül mindannyian átzuhannak egy izgalmas, kiismerhetetlen és nagyon furcsa másik világba, ahol minden kockákból épül, és csak a képzelet szab neki határt. Ha haza akarnak jutni, akkor rá kell jönniük, mi hogy működik ebben a világban (és meg kell menteniük a malac és zombi formájában érkező gonosz lényektől) – ennek érdekében pedig hosszú vándorútra kell indulniuk egy új barát, egy tapasztalt építőmester (Jack Black) vezetésével. Még szerencse, hogy út közben valamennyien felismernek magukban egy-két addig lappangó képességet, és rájönnek, hogy bennük is pezseg a fantázia: csak hagyni kell szárnyalni. Minden idők legsikeresebb videójátékából végre elkészült az első élőszereplős, mozivászonra álmodott látványos, izgalmas, ötletes és nagyon kockás vígjáték! A főszerepekben pedig Jason Momoa és Jack Black kockul.

A Kultik matiné vetítéseire a belépőjegy egységesen 150 Ft, amely online és a pénztárban személyesen is megvásárolható. A részvételhez a jegy mellé fejenként 1 000 Ft értékű büféfogyasztás tartozik.

Online jegyvásárláshoz kattints ide!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

... már ha van nekik ;-) Nem tudom, ti hogy vagytok vele, évekkel ezelőttig azt gondoltam, hogy nincs az mennyiségű szaloncukor, ami nem fogy el decemberben. Általában a Mikulás nap táján vett első zacskók pár nap alatt elfogytak, a fára (vagy inkább csak alá) szánt szaloncukrokat el kellett dugni, hogy megérjék a fadíszítést. Mára változtak az étkezési szokásaink - kevesebb szaloncukrot veszek - és marad az ünnepek után is. Na, attól nem félek, hogy lejár a szavatosságuk, de elgondolkodtam azon, hogy milyen változatos módon lehet még őket felhasználni.
Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Télen sok szülő érzi úgy, hogy az öngondoskodás egy szép, de elérhetetlen fogalom. Mintha ez is még egy feladat lenne a listán, amit jó lenne kipipálni – de valahogy sosem jut rá idő, energia vagy tér. Pedig gyakran nem arról van szó, hogy nem törődünk magunkkal, hanem arról, hogy kevesebből próbálunk ugyanannyit adni. Ha télen azt érzed, hogy fáradtabb vagy, türelmetlenebb, és nehezebb magadra figyelni, az nem kudarc. Ez az időszak eleve többet vesz ki belőlünk, mint máskor.
Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Az év eleje sokaknál nem friss lendülettel indul, hanem csendesebb, nehezebb érzésekkel. Az ünnepek elmúltak, a hétköznapok visszatértek, kint korán sötétedik, és mintha belül is lassabban mozdulna minden. Családként ez gyakran még erősebben érződik: újraindul az ovi, az iskola, a munka, miközben az energiaszintünk nem igazán tart lépést a naptárral. Ha ilyenkor azt érzed, hogy az év eleje inkább nyomasztó, mint lelkesítő – fontos kimondani: nem vagy egyedül, és nem veled van a baj.
2025 a masni éve

2025 a masni éve

Náluk minden karácsony ugyanúgy kezdődött. A doboz lekerült a polcról, előkerültek a régi díszek, a konyhát betöltötte a fahéj és a sütemény illata. Ugyanaz az abrosz, ugyanazok az ízek, ugyanazok a megszokott mozdulatok. Idén azonban anya megállt egy pillanatra.
Ugrás az oldal tetejére