Jelenlegi hely

Márton napi készülődés a Taka Tanyán

Időpont: 2022.11.07-13
Kozármisleny, TakaTanya

Kozármislenyben, egy egy hektáros területen varázslatos hely született: a természetben alakítottak ki egy köralakú "osztálytermet", ahol a terem falát az árnyas fák, a mennyezetet pedig az égbolt biztosítja. A TakaTanyát most 50%-os Pécsimami kedvezménnyel fedezhetitek fel!

Tematikus programok a TakaTanyán:

45. hét (2022.11.07-13).Márton napi készülődés

46. hét (2022.11.14-20) Adventi készülődés

47. hét (2022.11.21-27) Védjük télen a madarainkat

48. hét (2022.11.22-12.04) Mikulásra várva

49. hét (2022.12.05-11) Lucanapi népszokások

50. hét (2022.12.12.18) Karácsonyi dekorációk

51. hét (2022.12.19-24) Karácsonyi ajándék készítés

52. hét (2022.12.25-31) Szilveszteri készülődés

2013-ban született meg az ötlet, hogy szükség lenne egy olyan helyre, ahol a gyerekek megismerkedhetnek a magyar tanyavilággal, a tanyasi élet sajátosságaival és testközelből ismerhetik meg a háztáji állatok életét.

Takács Gabriella, a Taka-Tanya egyik megálmodója mutatja be nekünk ezt a varázslatos, természetközeli helyet.

Harmóniában a természettel

Fontosnak tartottuk, hogy egy olyan helyet hozzunk létre, ahol az állatokat nem pihenés közben távolról leshetjük meg, hanem megismerhetjük életkörülményeiket, táplálkozási szokásaikat, megérinthetjük, simogathatjuk, megetethetjük őket. 

2021 őszére találtuk meg a helyszínt, ahol elképzelhetővé vált a megvalósítása ennek az állat- és gyermekbarát létesítménynek, ahol

harmóniában a természettel valósítható meg a pihenés, feltöltődés és a tanulás egyszerre.

Milyen állatokkal ismerkedhettek meg?

Az állataink szinte szabadon élnek a kis tanyánkon, velünk sétálnak, jönnek utánunk, igénylik az emberek társaságát, érintését.

ISMERJÉTEK MEG AZ ÁLLATAINKAT!

Több olyan állatunk is van, akiket megmentettünk születésükkor (Boni, Amarill, Baba...) - magas születési létszám vagy az anyaállat elvesztése okán - cumisüvegből tápláltuk őket, hogy esélyt adhassunk nekik az életben maradásra, ennek köszönhetően még jobban ragaszkodnak hozzánk és ezáltal mi is hozzájuk.

Így az állataink különösen alkalmasak a simogatásra, ezáltal arra is, hogy pozitív hatással legyenek a hozzánk látogatók pszichikai és mentális állapotára. Hiszen tudományosan igazolt, hogy az állatok jelenléte pozitív hatással van az emberekre és oldja a stresszt.

Ahogy jeligénk is mutatja - harmóniában a természettel - azon vagyunk, hogy vendégeink megtapasztalhassák azt a nyugalmat, békét és feltöltődési lehetőséget, amit az állatok, az erdő, a madarak csicsergése nyújthat nekik.

SZERETNÉK FÉLÁRÚ JEGYET FOGLALNI A TAKA TANYÁRA

Gyermekfelügyelet

Gondoltunk a Szülőkre is!

Simogatónk mellett gyermekfelügyeletet is biztosítunk. Szülők révén tudjuk, milyen rohanóak, fárasztóak és stresszesek a hétköznapok.

Mennyire nehéz eljutni egy körmöshöz, kozmetikushoz vagy focizni egyet a régi csapattal, hogy nincs hely, ahol bármikor le tudjuk tenni a gyereket arra az időre, amíg feltöltődünk.

Míg kikapcsolódtok, nálunk a gyerekek jó helyen lesznek.

Végre egy hely, ahol nem lesz a gyerek kezében telefon, x-box, vagy tab és mégis jól fogja érezni magát.

Gyermekfelügyeletet reggel 8:00-19:00-ig biztosítunk, egyénenként ez nem haladhatja meg a 9 egybefüggő órát. Abban az esetben is gondolunk a Szülőkre, ha ők is maradni szeretnének, és nálunk kapcsolódnának ki. Simogatónk mellett függőágyaink, hintáink, az erdőben elhelyezett pihenők biztosan a kedvenceik lesznek.

Hogyan látogathatsz bennünket?

Minden nap 9.00 - 11.00 és 15.00 - 18.00 óra között látogathatsz bennünket, előzetes bejelentkezéssel. Egy moderátor felügyelete mellett találkozhatnak vendégeink az állatokkal,

ha szeretnék elvégezhetik az etetésüket és itatásukat, a fejési munkálatokat, és begyűjthetik a tojásokat.

20 főben maximalizáltuk a létszámot. Nagyobb csoportok esetén csoportbontással, azonos időben fogadjuk a vendégeinket.

Egyik gazdánk elmeséli, hogy melyik állat hogyan segíti a tanyavilág megélhetését, milyen tevékenységet, feladatot lát el a közösség életében.

Az adott állatnak milyen gondozási feladatai - etetés, itatás, mozgás, oltások, tisztántartás, szórakoztatás, ápolási tevékenységek - vannak, ezzel is felhívva a figyelmet a felelős állattartásra.

Foglalj időpontot most 50% Pécsimami kedvezménnyel!
Állatsimogató: 1999 Ft / fő / 2 óra HELYETT 999 Ft / fő / 2 óra (2 és 70 év között).
A kedvezmény 2023. január 9-ig vehető igénybe. 
A szabad időpontokat ITT találod, de kedvezményesen a weboldalon nem tudsz foglalni, csak az alábbi űrlap kitöltésével: 

SZERETNÉK FÉLÁRÚ JEGYET FOGLALNI A TAKA TANYÁRA

Gyermekfelügyelet: 1999 Ft /fő / óra.

A TakaTanya elérhetőségei:

E-mail: info@takatanya.hu

Telefon: +36 30 760 5689

HRSZ: 038/103

GPS koordináta: 46.034582,18.304184

Megközelíthetőség ITT.

Facebook ITT

Weboldal ITT

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Miért vallanak kudarcot a hagyományos nevelési módszerek az ADHD-s gyerekeknél? Az október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD) és a diszlexia tudatosításának hónapja. A viselkedési tünetek mögött gyakran specifikus kognitív gyengeségek állnak. Szerencsére ma már egyre kevésbé azonosítjuk az ADHD-t a „rosszasággal”, azonban sok szülő és pedagógus szembesül azzal a kihívással, hogy a hagyományos nevelési eszközök nem működnek. De a szakértő szerint az ADHD-val élő gyermekek motiválására is megtalálhatjuk a hatékony. stratégiát.
Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

A legutóbb történt, kiskorút ért bántalmazás esete mellett szülőként sem mehetünk el szó nélkül, fel kell vennünk a kesztyűt és felkészítenünk gyermekeinket az ilyen helyzetekre is.
Kémia a konyhában - avagy: Hogyan főzz jobban, okosabban?

Kémia a konyhában - avagy: Hogyan főzz jobban, okosabban?

Ételt készíteni nem annyira bonyolult, mint embert juttatni a Marsra. De rengeteg olyan tipp és trükk létezik, amitől vagy a végeredmény lesz jobb, vagy az életed könnyebb. Ezekből mutatunk most néhányat.
Mit egyek, hogy egészséges legyek? Ismerd meg a Hormonkontroll étrendet!

Mit egyek, hogy egészséges legyek? Ismerd meg a Hormonkontroll étrendet!

Változni, soha nem könnyű! A berögzült szokások, a napi rutin gördülékennyé teszik a mindennapokat. Az étkezésünkön változtatunk szinte a legnehezebben! Megszoktunk bizonyos ételeket, ízeket, és a hétköznapi rohanásban sokszor úgy gondoljuk, nincs idő az egészséges ételekre. Ha jobban belegondolunk, az egészség, a szép bőr, és a megfelelő testsúly titka is éppen itt kezdődik - a tányérunknál.
Ugrás az oldal tetejére