Jelenlegi hely

Mesés szombat a Bikali Élménybirtokon

Időpont: 2022. november 5. szombat

Ősszel számtalan meglepetést tartogatunk Nektek! Ügyes kezű kézművesek, izgalmas középkori karakterek, hős lovagok, és megannyi mesés kaland várja a család apraját-nagyját Bikalon!

Amikor az Élménybirtok bejáratát átlépjük, felkészülhetünk egy századokon átívelő időutazásra. Átszellemülünk a Birtok fallal körbekerített, a látogatókat 4 robusztus kapun keresztül utcáira engedő Óvárosában, ahol valósággal megelevenedik a történelem.
Ha szeszélyes az idő, akkor sem érdemes otthon maradni, hiszen számtalan fedett helyszínnel biztosítjuk programjaink gondtalan élvezetét.

A program a következő nyitva tartási napokra érvényes:
2022. november 5., 19., 26.

Élményteli időutazást kívánunk!

Lovagok csatája – döntsd el ki a legjobb lovag az Élménybirtokon! Add le szavazatod kedvencedre és segítsd őt és persze, saját magadat a fantasztikus nyereményekhez!



PROGRAMOK    

11:00     Nyitás

11:00-17:00        Interaktív házak a Faluban: Varázsfestő háza, Kovácsműhely, Boszorkányház

11:00-17:00        Állatudvar – Hallgasd meg egy magyar népmesénket A kiskakas gyémánt félkrajcárját illetve, La Fontaine híres tanmeséjét, A róka és a holló történetét

11:00-17:00        Nézz be a birtok összes kézműves műhelyébe, tekints bele a mesteremberek munkájába és vásárolj portékáik közül! Várnak a Mesefaluban egy kis kovácsolással a Kovácsműhelyben,  agyagozással és gipszfestéssel a Vízimalomban.

Az Apródképzőben szívesen látnak többféle Fabatkás kézművességgel mint például gyertyamártással, mézeskalács készítéssel.

Az óvárosi műhelyekben szívesen lát titeket a karikatúra készítő, a bőrműves, az ötvös, tűzzománc és üvegkép készítő, az ólomkatona festő, a könyvkötő,a mézárus, a szabóműhelyben a reneszánsz ruha készítő, valamint a városka egy kanyaros fordulatában a fafaragó.

11:00-15:00        „Labirintus” játék a Birtok területén – Fedezd fel a 7,5 hektáron elterülő Birtokot, s közben keresd a középkori világ emblematikus képeit ábrázoló kártyákat!

11:00-15:00        Titkos jelek, talányos helyek – Fejtsd meg a rejtélyes kódot a kincses térkép segítségével! A játékra a Mézeskalácsos műhelyben jelentkezz!

11:00-12:00        Kézművesek órája – Légy te is kézműves egy órára, tedd próbára a képességed!

12:00-15:00        Finom falatok órája a Fehér Hattyú Fogadóban

12:00-12:30        Ugi mama varázsiskolája – zenés varázsmese az aprónépnek és korodbélieknek az Apródképző Színháztermében

13:30-14:00        A Tücsök és a Hangya – zenés játék az ismert La Fontaine mese alapján a György teremben

15:00-15:30        Lovagi torna – látványos lovas előadás a Lovagi Arénában (Rossz idő esetén a György teremben)

16:00-17:00        Kurtizánképzés Zinával – középkori párkapcsolati stand up comedy, szerelmi okosítás hölgyeknek és érdeklődő uraknak az Apródképző Színháztermében

17:00                  Zárás

A programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Jó tudni!

  • Az őszi-téli időszakban a Puchner Kastélyszálló Recepcióján tudod megváltani az Élménybirtok belépődet. (Bikal, Rákóczi utca 22.)
  • Programjaink minden időjárási körülmények között megtartásra kerülnek.
  • Legújabb programjainkért megéri rendszeresen visszajárni hozzánk – értesülj első kézből: kövesd Facebook oldalunkat!

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Tudtátok, hogy van egy nap, ami csak a magyar feltalálóké? Minden év június 13-án ünnepeljük a Magyar Feltalálók Napját, amikor a világot formáló magyar elmék előtt tisztelgünk. Ez egy remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzük, milyen találmányok születtek hazánkban, és hogy mennyi mindent köszönhetünk ezeknek a zseniális ötleteknek.
Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Magyarország tele van szebbnél szebb forrásokkal, ahol a természet csendje és a tiszta víz varázsa együtt ad élményt. Hoztam pár igazán hangulatos helyet.
Ugrás az oldal tetejére