Jelenlegi hely

A naprendszer vándorai - Csillagászati Hét a Planetáriumban 3. nap

Időpont: 2024. március 20.  17:00-19:00
Helyszín
: Zsolnay Kulturális Negyed Pécs, Planetárium
1. Üstökösök, meteorok.
2. A következő MAGYAR ŰRHAJÓS -pódiumbeszégetés a négy magyar űrhajósjelölttel

Csillagászati Hét a Planetáriumban 2024. március 18. és 24. között

17.00–18.00 Planetárium
A Naprendszer vándorai – üstökösök, meteorok
Dr. Nagyváradi László 50 perces előadása

18.00-19.00 Panoráma terem
A következő magyar űrhajós – pódiumbeszélgetés a négy magyar űrhajósjelölttel
A HUNOR-program során kiválasztották azt a négy űrhajósjelöltet (Dr. Schlégl Ádám, Cserényi Gyula, Kapu Tibor, Szakály András), akik közül a tervek szerint valaki a Nemzetközi Űrállomáson végezhet majd kutatómunkát. A felkészülésről, az előttük álló feladatokról, tervekről beszélget velük dr. Nagyváradi László és dr. Gyenizse Péter.


Jegyárak: 1800/1500 Ft

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VR Univerzum   (Látogatóközpont felső szint)
Próbáld ki a virtuális valóságot a Zsolnay Negyedben!
Több mint 40 féle program közül választhatsz, például Star Wars trilógia, Apollo 11 küldetés, súlytalanság az ISS-en.
Nyitvatartás: szerda–vasárnap 10.00–17 óra között, 45 perces idősávok.
Jegyár: 2200 Ft/fő

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

További információ ITT

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Sokan tapasztalhatjuk, hogy a takarítás nem pusztán házimunka, hanem lelki, pszichés folyamat is: nemcsak a lakóterünket tisztítjuk meg és rendezzük el, hanem vele a gondolatainkat, a lelkünket is. Ez pedig nem véletlen: a lakásunkhoz, a rendhez vagy éppen a rendezetlenséghez való viszonyunk ugyanis jóval többet mond el rólunk, mint gondolnánk. Az LG Fuller Bianka pszichológussal járta körül, miről árulkodnak a szokásaink.
Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Miért vallanak kudarcot a hagyományos nevelési módszerek az ADHD-s gyerekeknél? Az október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD) és a diszlexia tudatosításának hónapja. A viselkedési tünetek mögött gyakran specifikus kognitív gyengeségek állnak. Szerencsére ma már egyre kevésbé azonosítjuk az ADHD-t a „rosszasággal”, azonban sok szülő és pedagógus szembesül azzal a kihívással, hogy a hagyományos nevelési eszközök nem működnek. De a szakértő szerint az ADHD-val élő gyermekek motiválására is megtalálhatjuk a hatékony. stratégiát.
Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

A legutóbb történt, kiskorút ért bántalmazás esete mellett szülőként sem mehetünk el szó nélkül, fel kell vennünk a kesztyűt és felkészítenünk gyermekeinket az ilyen helyzetekre is.
Kémia a konyhában - avagy: Hogyan főzz jobban, okosabban?

Kémia a konyhában - avagy: Hogyan főzz jobban, okosabban?

Ételt készíteni nem annyira bonyolult, mint embert juttatni a Marsra. De rengeteg olyan tipp és trükk létezik, amitől vagy a végeredmény lesz jobb, vagy az életed könnyebb. Ezekből mutatunk most néhányat.
Ugrás az oldal tetejére