Jelenlegi hely

Országos Rajzfilmünnep Pécsen

Időpont: 2024. november 16. (szombat) 10.00-17.00
Helyszín: PKK Melinda Közösségi Ház (Pécs, Melinda utca 1/1)
Az ingyenesen látogatható fesztiválhoz idén 350 magyarországi és határon túli helyszín csatlakozott, köztük művelődési házak, könyvtárak, iskolák, óvodák és mozik. A Rajzfilmünnep ezer vetítéséhez több mint ötszáz kísérőprogram kapcsolódik, amelyek lehetőséget biztosítanak arra, hogy minden helyi közösség saját kulturális karakterével gazdagítsa a fesztivál kínálatát.

A rendezvény célja a közös családi rajzfilmnézés és a helyi kulturális eredmények bemutatása mellett az, hogy évről évre betekintést nyújtson a hazai és nemzetközi animációs kultúra klasszikus és új értékeibe.

A Rajzfilmünnep kiemelten támogatja a magyar animáció neves alkotóit, valamint teret ad a hazai filmstúdiók legújabb műveinek és a művészeti egyetemek animációs hallgatóinak bemutatkozására is. Az eseményen a nemzetközi filmfesztiválok válogatásaiból a legkiválóbb hazai és külföldi animációs rövidfilmeket is műsorra tűzik.

Az idei rendezvény központi témája a "Népek meséi", ezért a programba a nemzetek mitológiáit és meséit feldolgozó alkotásokat válogatták be. A kínálatban számos klasszikus rajzfilm is látható lesz, mint például a János vitéz, a Szaffi és Az ember tragédiája. A kortárs magyar animáció élvonalába tartozó filmeket is bemutatnak, így szerepel a programban a Kojot négy lelke és a Toldi című alkotás is.

A vetítésre kínált filmek között minden generáció találhat kedvére valót. A helyi szervezőknek lehetőségük van arra, hogy saját közösségük igényeihez igazodva állítsák össze a vetítési programokat.

Információk ITT

Pécsi programok:

Csorba Győző Könyvtár Körbirodalom Gyermekkönyvtára

7622 Pécs, 7622 Pécs, Universitas utca 2/A

Kísérő programok:
45 éves a pécsi rajzfilmkészítés - a Total Art Egyesület jubileumi kiállítása a Körbirodalom Gyermekkönyvtárban

Vetítések:

Időpont Film
2024. 11. 15. 10:00:00 Lengemesék 2. - Tél a Nádtengeren
2024. 11. 16. 11:00:00 Kuflik 1. – Egy kupac kufli

Pécsi Kulturális Központ

7632 Pécs, Székhelye: 7632 Pécs, Apáczai Csere János körtér 1/D. Vetítési helyszínek: 7632 Pécs, Melinda utca 1/1. és 7633 Pécs, Radnóti Miklós utca 8.

Kísérő programok:
2024. november 15-én, pénteken általános iskolák részére tartunk rendhagyó irodalom órát.
2024. november 16-án, szombaton kicsiket és nagyokat egyaránt várunk a Pécsi Kulturális Központ Melinda Közösségi Házába. Játszósarokkal, csillámtetoválással készülünk a gyerekeknek, délután pedig egy családi kvízzel ütjük el az időt, ahol értékes nyereményeket nyerhetnek a résztvevők.

Vetítések:

Időpont Film
2024. 11. 16. 09:15:00 Bogyó és Babóca 6. évad – Csengettyűk
2024. 11. 16. 10:30:00 Magyar népmesék 1.
2024. 11. 16. 13:30:00 Lúdas Matyi
2024. 11. 16. 15:45:00 Szaffi
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Ugrás az oldal tetejére