Jelenlegi hely

Óz, a nagy varázsló - balett előadás a Pécsi Nemzeti Színházban

Időpont: 2025. május 17. (szombat) 15:00
Helyszín: Pécsi Nemzeti Színház
Kövessük Dorka kalandjait a sárga köves úton Ózhoz, a Pécsi Balett előadásában.

Szeretjük a kalandokat? Persze! Naná! Ki ne szeretné? Szeretnénk elkóborolni és mindent, de mindent megismerni a világban? Még szép! Ki ne szeretne? Szeretnénk legyőzni a rosszat és szeretnénk segíteni másoknak is ebben? Hát persze, hogy persze! De elég bátrak és okosak és jószívűek vagyunk ehhez? Izé… Nos… Hát igen, általában itt kezdődnek a bökkenők! Mert, ha tényleg elsodort bennünket a vihar a biztonságos otthonunkból, ha tényleg lesznek, akik segítségre szorulnak és tényleg csak ránk számíthatnak és ehhez tényleg nehéz akadályokat kell legyűrni, akkor derül ki, hogy helyén-e az eszünk és a szívünk és van-e bátorságunk megtenni a szükséges dolgokat! Ha elkíséritek Dorkát Smaragdvárosig és vissza, megtudhatjátok. Nem csak róla, talán önmagatokról is!

Néhány hasznos jótanács az előadáshoz kicsiknek és nagyoknak:

  • A kutya az ember legjobb barátja – és néha az oroszlán is!
  • A szív és az ész ott lapul, ahol nem is sejtenéd – szalma és bádog közé rejtve!
  • A boszorkányok rosszak – de mindig vannak kivételek!
  • A varázslat lényege a varázsló – és ahhoz, hogy sikerüljön, néha csalni is kell!
  • A sárgaköves út a biztonságos – mindig!
  • Mindenhol jó – de legjobb otthon!
  • Az Óz elmesélve szép – de eltáncolva talán még szebb!

Az előadás időtartama 60 perc.

Jegyvásárlás itt!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Télen sok szülő érzi úgy, hogy az öngondoskodás egy szép, de elérhetetlen fogalom. Mintha ez is még egy feladat lenne a listán, amit jó lenne kipipálni – de valahogy sosem jut rá idő, energia vagy tér. Pedig gyakran nem arról van szó, hogy nem törődünk magunkkal, hanem arról, hogy kevesebből próbálunk ugyanannyit adni. Ha télen azt érzed, hogy fáradtabb vagy, türelmetlenebb, és nehezebb magadra figyelni, az nem kudarc. Ez az időszak eleve többet vesz ki belőlünk, mint máskor.
Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Az év eleje sokaknál nem friss lendülettel indul, hanem csendesebb, nehezebb érzésekkel. Az ünnepek elmúltak, a hétköznapok visszatértek, kint korán sötétedik, és mintha belül is lassabban mozdulna minden. Családként ez gyakran még erősebben érződik: újraindul az ovi, az iskola, a munka, miközben az energiaszintünk nem igazán tart lépést a naptárral. Ha ilyenkor azt érzed, hogy az év eleje inkább nyomasztó, mint lelkesítő – fontos kimondani: nem vagy egyedül, és nem veled van a baj.
2025 a masni éve

2025 a masni éve

Náluk minden karácsony ugyanúgy kezdődött. A doboz lekerült a polcról, előkerültek a régi díszek, a konyhát betöltötte a fahéj és a sütemény illata. Ugyanaz az abrosz, ugyanazok az ízek, ugyanazok a megszokott mozdulatok. Idén azonban anya megállt egy pillanatra.
Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Karácsonykor mindenki szeretne örömet szerezni – de egyre többen azt érezzük, hogy a rengeteg tárgy helyett valami maradandóbbra vágyunk. Valami olyanra, ami nem porosodik a polcon, közös élménnyé, emlékké válik.Összegyűjtöttük a legjobb élményajándék-ötleteket, melyeket gyerekeknek, pároknak, nagyszülőknek vagy akár barátoknak is adhatsz – és amelyek könnyedén elérhetők.
Ugrás az oldal tetejére