Jelenlegi hely

Pannon Filharmonikusok: FANTASZTIKUS KLASSZIKUSOK sulisoknak a Kodály Központban

Időpont: 2023. november 18. szombat 18.00
Fantasztikus táncok a Kocsis Zoltán teremben. Hangversenyünkön a főszerepbe a táncokat kísérő zene kerül.

Műsor:
Edvard Grieg: Holberg-szvit – 3. tétel
Antonio Vivaldi: g-moll hegedűverseny – Allegro (vibrafon átirat)
Antonio Vivaldi: e-moll fagottverseny (RV. 484) – 1. tétel
Wolfgang Amadeus Mozart: Esz-dúr kürtverseny – Rondo (K. 417)
Antonio Vivaldi: A négy évszak – Tél
Pjotr Iljics Csajkovszkij: A diótörő – részlet
Kodály Zoltán: Galántai táncok – részletek
Bartók Béla: Román népi táncok – részletek
Johannes Brahms: V. magyar tánc


Közreműködik:
Alessandro Bravin – fagott
Góth Tamás – vibrafon
Szücsné Deák Sára – hegedű
Varga Ferenc – kürt
Horváth Krisztián – szómester


Megnyitjuk az őszi báli szezont egy olyan koncerttel, ahol a főszerepbe a táncokat kísérő zene kerül, legyen az népi, vagy főúri, barokk tánc vagy balett, a tánczene mindig izgalmas tud lenni. Ismerős vagy épp ismeretlen, de könnyen megjegyezhető dallamokkal, közös énekléssel fűszerezve várjuk a karácsonyi időszakot, ha táncra nem is perdülünk a széksorok között, de a régebbi korok táncain keresztül megismerhetjük elődeink szokásait, mely sokszor vicces, vagy akár meghökkentő is lehet. Táncidőutazásra fel!

BŐVEBB INFORMÁCIÓ ITT!

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Tudtátok, hogy van egy nap, ami csak a magyar feltalálóké? Minden év június 13-án ünnepeljük a Magyar Feltalálók Napját, amikor a világot formáló magyar elmék előtt tisztelgünk. Ez egy remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzük, milyen találmányok születtek hazánkban, és hogy mennyi mindent köszönhetünk ezeknek a zseniális ötleteknek.
Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Magyarország tele van szebbnél szebb forrásokkal, ahol a természet csendje és a tiszta víz varázsa együtt ad élményt. Hoztam pár igazán hangulatos helyet.
Ugrás az oldal tetejére