Jelenlegi hely

Pécs ezer arca - városi séta Pécsett

Időpont: 2024. január 27. szombat 10:00-12:00
Helyszín
: Barbakán körbástya bejárata, függőhíd 
Időutazó történelmi séta a belvárosban

Egy pécsi barangolás felér egy időutazással, hiszen a gyönyörű belvárosban csaknem két évezred történelme elevenedik meg. A szélsőségek és különbözőségek mégis harmóniává kovácsolódtak itt össze, ezzel alakítva ki Pécs mai, sokszínű arcát. A hangulatos, szűk utcácskákat és tereket járva megelevenedik a római kor és a török időszak ugyanúgy, mint a 19. század virágkora.
Sétánkon kiderül, hogy hogyan lesz egy török dzsámiból katolikus templom, hogy miért védte kettős várfal a várost vagy, hogy mi köze a piroslámpás házaknak a postapalotához és a zsidósághoz.
A programon sorra vesszük Pécs legnevesebb épületeit, mesélünk a város legmeghatározóbb alakjairól, és megismerhetjük a város történetét a római kortól egészen a modern időkig.
Tarts velünk!
________
TECHNIKAI INFORMÁCIÓK
-  Ár: 6400 Ft/fő
-  A séta hossza: kb. 2 óra
-  Találkozási pont és idő: Barbakán körbástya bejárata, függőhíd | 10:00
-  A séta végpontja: Pécs, Széchenyi tér
-  A séta útvonala: Barbakán – Dóm tér – Szent István tér – Ferencesek utcája – Jókai tér – Jókai utca – Citrom utca – Kossuth tér - Irgalmasok utcája– Széchenyi tér
-  Sétavezető: Ormosy Petra

JEGYVÁSÁRLÁS 
A sétán való részvétel előzetes jegyvásárláshoz kötött. Online jegyvásárlás ITT

TOVÁBBI INFORMÁCIÓ
info@imaginepecs.hu
+36 20 454 1916
imagine.hu

SZÍVÜGYÜNK
Az Imagine csapatában az a közös, hogy alig várjuk, hogy megmutassuk Nektek azt a rengeteg rejtett szépséget, amit a városunk tartogat! Indulhatunk? 

BŐVEBB INFORMÁCIÓ ITT!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

A nyár és a nyaralás a feltöltődésről szól. Nem mindenkinek van kedve kemény edzésekhez és kalória számoláshoz. Néhány egyszerű szokással úgy is élvezheted a pihenést, hogy közben a tested és az egészséged is hálás lesz érte.
Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Megérkezett ismét a kánikula. Ilyenkor még ránézni sem esik jól a sütőre vagy a tűzhelyre. A szervezetünk a hőség elleni védekezéssel van elfoglalva, többet izzadunk, sokkal több folyadékot kívánunk ( a Balatont is kiinnánk, ha lenne benne elég víz), az étvágyunk is csökken, az emésztésünk sem úgy működik, mint egy hűvösebb napon.
Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Van valaki, akit bármikor felhívhatsz? Akivel jókat nevetsz, aki meghallgat, vagy akivel a gyerekeitek együtt nőnek fel? Ma érdemes neki írni egy üzenetet, mert július 30-án van a Barátság Világnapja.
Nyári varrós projectek, egyetlen délután alatt

Nyári varrós projectek, egyetlen délután alatt

Július közepén a legtöbben nem nagy lakásfelújításra vagy bonyolult ruhavarrásra vágynak. Inkább olyan alkotásokra, amelyek gyorsan elkészülnek, hasznosak, és közben egy kis sikerélményt is adnak.
Ugrás az oldal tetejére