Jelenlegi hely

PécsLIT Kölyök Fesztivál a Csorba Győző Könyvtárban

Időpont: 2024. május 18. szombat 9:00-17:00
Helyszín: Tudásközpont - Pécs, Universitas u. 2/A
Az idei PécsLIT Fesztivál előfutára az első alkalommal megrendezésre kerülő PécsLIT Kölyök, ami 100%-ban a gyerekeken tartja a fókuszt.
Az egész napos eseménysorozat a legkisebbektől a legnagyobbakig kínál szórakoztató programokat a Tudásközpontban.

PécsLIT Kölyök - 100% gyerek

PécsLIT Kölyök Program:

0. szint Konferenciaterem:
9:30 Bóbita Bábszínház - Icurka-picurka - babaszínház
10:30 Simonfalvi Ancsa - A csodálatos nagyapó - könyvbemutató
11:30 Harcos Bálint - A boszorkánycica - könyvbemutató
14:00 Kertész Erzsi - Panthera - A hógömb fogságában - könyvbemutató

4. emelet Körbirodalom:
13:00 Oravecz Gergely - képregényrajzoló-workshop (REGISZTRÁCIÓHOZ kötött)
Ajánlott korosztály: 10-14 évesek, maximális létszám 15 fő! (Regisztráció: pecslit@csgyk.hu)

Nagyelőadó:
15:00 Varró Dániel - Molnár György zenés irodalmi gyerekműsora

Napközben: 0. szint, aula:
9:30-15:00 Kézműves foglalkozások a könyvtárosokkal
9:30-15:00 Pécsi Pagony társasjáték kuckó Lencse Mátéval
13:00-15:00 Mese-Tér-Kép alkotófoglalkozás

Találkozzatok a Pécsi Pagonnyal!

A PécsLIT Kölyök gyerekirodalmi fesztiválon találkozhattok a Pagony kedvenc íróival és illusztrátoraival, és számos kísérőprogramon is részt vehettek. A Pécsi Pagony a legújabb könyvekkel és játékokkal készül, emellett a dedikáltatni valókat is beszerezhetitek a standunknál. A rendezvény teljes ideje alatt kipróbálhatjátok a Pagony Játékkiadó társasjátékait és 12 órától Lencse Máté játéktervező is csatlakozik hozzánk, hogy első kézből mutassa be Nektek az általa tervezett játékokat. Kövessétek a PécsLIT Fesztivál Facebook-oldalát, ahol minden részletes információt megtaláltok.

A Pagonynál vásárolni is lehet, a Pécsimami VIP Klub tagjai igénybe vehetik a 25% (Pagony könyvek), 20% (egyéb könyvek) és 10% (játékok) kedvezményt! :)

Az események látogatása ingyenes, helyfoglalás érkezési sorrendben!
A szervezők a programváltoztatás jogát fenntartják.

Információ: pecslit@csgyk.hu

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

A technológia fejlődése minden korban befolyásolta az emberek életvitelét, szokásait. Napjainkban a világháló játszik jelentős szerepet életünkben. El kell ismerni az Internet gazdag információforrás, széleskörű a felhasználhatósága. Azonban egyre több tudományos bizonyíték mutat arra, hogy a túlzott használata a droghoz hasonlóan függőséget alakíthat ki.
A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin közkedvelt szabadtéri eszköz Azonban azt szem előtt kell tartani, hogy nem játék, hanem akrobatikus sportszer. A nem megfelelő használata sok balesetet okozhat.
A barát az, akivel szebb a világ - Idézetek kicsiknek és nagyoknak

A barát az, akivel szebb a világ - Idézetek kicsiknek és nagyoknak

Akár a gyermeki játszótéri barátságokról, akár a felnőttek közötti évtizedes kapcsolatokról van szó, a barátság az egyik legfontosabb kapocs az életünkben. Ezek az idézetek segítenek szavakba önteni azt, amit érzünk – és amit talán nem is tudtunk eddig kimondani.
Barátság világnapja – Ünnepeljük együtt az élet legszebb kapcsolatait!

Barátság világnapja – Ünnepeljük együtt az élet legszebb kapcsolatait!

Július 30. az a nap, amikor a barátságokat ünnepeljük. Az ENSZ által is elismert Barátság világnapja nemcsak arról szól, hogy felhívjuk egy régi barátunkat vagy megköszönjük a társaságot valakinek, aki fontos számunkra, hanem arról is, hogy a család legkisebb tagjai is megtanulják, milyen értékes a barátság.
Ugrás az oldal tetejére