Jelenlegi hely

Szélesvásznú terápia - Pár- és családterápiás filmsorozat beszélgetéssel az Apolló Moziban

Időpont: 2025. Április 23. (szerda) 19:00
Helyszín: Apolló Mozi
Az Apolló Mozi új eseménysorozata: válogatott filmek és egy az azokat követő vezetett beszélgetés, melyek mind a család és párkapcsolat különböző témáit érintik.

A mozi nem csupán szórakoztat: tükröt tart elénk, kérdez, elgondolkodtat. Egy-egy film nézése közben gyakran saját kapcsolataink rétegeiben is elmélyedünk – tudattalanul vagy éppen nagyon is tudatosan. A „Szélesvásznú Terápia” olyan program, ahol ezek az élmények nem zárulnak le a stáblistával: a vetítést követő beszélgetésben tovább élnek, kibomlanak, közösségi tapasztalattá válnak.

A sorozatot dr. Árkovits Amaryl pár- és családterapeuta álmodta meg, aki beszélgetőtársként is végigkíséri az eseményeket – kérdez, irányt mutat, érzékenyen jelen van. A Szélesvásznú Terápia második, áprilisi állomásán Swechtje Mihály "Sünvadászat" című filmjét vetítjük, amely érzékenyen tárja fel a családi kapcsolatok rejtett dinamikáit, és lehetőséget teremt arra, hogy beszéljünk azokról a láthatatlan mintázatokról, amelyek gyakran meghatározzák viszonyainkat.

A film utáni beszélgetés vendégei dr. Balikó Eszter orvos, mentálhigiénés szakember, pár- és családterapeuta, valamint dr. Kanizsai Melinda orvos, zeneterapeuta, képzésben lévő pár- és családterapeuta lesznek.

Az esemény mindenkihez szól, aki szívesen néz a felszín mögé – legyen szakmabeli, érdeklődő, vagy csak egyszerűen kíváncsi arra, hogyan szövi át történeteinket a kapcsolataink pszichológiája.

Időpont: 2025. április 23. (szerda) 19:00
Helyszín: Apolló Mozi, Pécs, Perczel Miklós utca 22.

Részletek a filmről és jegyvásárlás hamaronan: itt!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

A pingvin-tudatosság napja vagy a Nemzetközi Fókavadászat-ellenes Nap ismerős? Bizony a Madarak és fák napja mellett több tucatnyi, a növény- és állatvilággal kapcsolatos világnap és jeles nap létezik. Összegyűjtöttük őket, segíthet a pedagógusok óvodai, iskolai munkájában de éppúgy egy otthoni beszélgetés elindításában.
Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

A péntek 13 sokakban még ma is óvatos kíváncsiságot vagy akár szorongást kelt. Mintha egy különös, sűrű energia lengené körbe ezt a napot — és talán valóban így van, csak éppen nem úgy, ahogy a modern babona sugallja.
Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

A böjt fogalma sokakban éles megvonást, szigorú szabályokat és külső elvárásokat idéz fel. Régi idők öröksége, amikor a test „fegyelmezése” még erénynek számított. A női test azonban sosem ebben a logikában működött. A női test nem sík, nem egyenletes, nem egyféleképpen reagáló rendszer. Hullámzó, áramló, ciklikus. Változik, finomodik, jelez, kér. Éppen ezért a böjt — ha valóban jót akarunk vele — nem válhat uniformizált szabályrendszerré. Csak akkor működik, ha figyelembe veszi a ciklusunkat, mert a női test más-más szakaszokban mást kíván, másképp terhelhető, másképp reagál a megvonásokra.
Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Lehet balszerencsés vagy a legszerencsésebb szám, attól függ, honnan nézzük. A világ egyik legismertebb babonája, de hogyan lett az?
Ugrás az oldal tetejére