Jelenlegi hely

Szélesvásznú terápia - Pár- és családterápiás filmsorozat beszélgetéssel az Apolló Moziban

Időpont: 2025. Október 22. (szerda) 19:00
Helyszín: Apolló Mozi
Az Apolló Mozi eseménysorozata: válogatott filmek és egy az azokat követő vezetett beszélgetés, melyek mind a család és párkapcsolat különböző témáit érintik.

A mozi mindig többet kínál, mint egyszerű kikapcsolódást: tükröt tart, kérdéseket vet fel, és elgondolkodtat. Amikor egy történet mélyére ereszkedünk, gyakran saját kapcsolataink és döntéseink rétegei is felszínre kerülnek. A Szélesvásznú Terápia éppen ezeknek az élményeknek ad teret: a vetítés után közös beszélgetésben folytatjuk a film által elindított gondolatokat, amelyek így közösségi tapasztalattá formálódnak.

A sorozatot dr. Árkovits Amaryl pszichiáter, pár- és családterapeuta indította útjára, aki házigazdaként is jelen van – kérdez, irányt mutat, érzékenyen reagál a felvetésekre.

Ezúttal a Kezdetek (Begyndelser, 2025) című dán filmet vetítjük, amely Ane és Thomas történetét meséli el. A pár már a válás küszöbén áll, amikor Ane súlyos stroke-ot kap, ami nemcsak a testét bénítja meg részben, hanem arra is kényszeríti őket, hogy együtt maradjanak. A kényszerű közelségben múltbeli sebek, ki nem mondott fájdalmak és új lehetőségek bukkannak fel. A film érzékenyen és mély emberismerettel mutatja meg, hogyan fonódik össze törékenység és kitartás, veszteség és remény egy kapcsolat újrakezdésében.

A vetítést követően dr. Árkovits Amaryl beszélget vendégeivel:

  • Hajdu-Tóth Kata Viktória orvos, képzésben lévő családterapeuta
  • Spiczmüller Péter szociális munkás, családterapeuta

Az est mindenkihez szól, aki kíváncsi arra, miként alakítják életünket a kapcsolatok próbái, és hogyan rejlik a legnehezebb helyzetekben is a változás lehetősége.

Jegyvásárláshoz kattints ide!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

2025 a masni éve

2025 a masni éve

Náluk minden karácsony ugyanúgy kezdődött. A doboz lekerült a polcról, előkerültek a régi díszek, a konyhát betöltötte a fahéj és a sütemény illata. Ugyanaz az abrosz, ugyanazok az ízek, ugyanazok a megszokott mozdulatok. Idén azonban anya megállt egy pillanatra.
Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Karácsonykor mindenki szeretne örömet szerezni – de egyre többen azt érezzük, hogy a rengeteg tárgy helyett valami maradandóbbra vágyunk. Valami olyanra, ami nem porosodik a polcon, közös élménnyé, emlékké válik.Összegyűjtöttük a legjobb élményajándék-ötleteket, melyeket gyerekeknek, pároknak, nagyszülőknek vagy akár barátoknak is adhatsz – és amelyek könnyedén elérhetők.
Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Ferenc, János, Borbála, Mikulás... igazán gazdag jeles napokban és különleges alkalmakban december hónap. Mit is csináltak régen elődeink? Honnan tudták, milyen időjárásra számíthatunk vagy kinek hogy hívják majd a jövendőbelijét? 
Ugrás az oldal tetejére