Jelenlegi hely

A Szélkiáltó Együttes 50 éves jubileumi koncertje

Időpont: 2025. január 22. (szerda) 19.00
Helyszín: Kodály Központ
Egy csodálatos zenei pálya összefoglalása.
 

50 éves lett a Szélkiáltó!
Vers és dallam az idők kezdetén még csak együtt létezett. Jellemző bizonyíték erre, hogy a költészet a lyra nevű ókori görög hangszerről kapta a nevét. Ez az ősi állapot volt a népdal.
Később, a különböző kultúrákban eltérő időkben ugyan, de végül mindenütt bekövetkezett, hogy a szöveg és a zene teljesen szétváltak, önálló művészeti ágként keltek új életre. Mi megpróbáljuk újra közelíteni őket egymáshoz, újra egyesíteni őket.

Munkánkkal ötven éve őrizzük ezt a réges-régi hagyományt, és ezt próbáljuk feleleveníteni ezen a jubileumi koncerten is, ahol az elmúlt sok-sok év dalaiból próbáljuk feleleveníteni az elröppent idő fontos pillanatait.
Tesszük ezt egy jeles napon, a Magyar kultúra napján, amely nap annak az eseménynek állít emléket, hogy – a kézirat tanúsága szerint – Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le és jelölte meg dátummal Csekén a Himnusz kéziratát.

Ebben nagy segítségünkre lesz vendégünk, Horváth Kornél Kossuth- és Príma-díjas ütőhangszeres barátunk, aki számos lemezünkön játszik, és akivel legutóbb 2023-ban az M2 Petőfi TV Akusztik c. sorozatában egy közös koncertet adhattunk.

Rajta kívül lesz meglepetés vendég is, akinek kilétét most még nem árulnánk el.

Mindenkit szeretettel várunk a koncertre!


Fontos:

A program ingyenes, de regisztrációs jeggyel látogatható. Jegyet a ZsÖK NKft. pénztáraiban lehet igényelni, 1 fő maximum 6 db-ot.

 

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Tudtátok, hogy van egy nap, ami csak a magyar feltalálóké? Minden év június 13-án ünnepeljük a Magyar Feltalálók Napját, amikor a világot formáló magyar elmék előtt tisztelgünk. Ez egy remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzük, milyen találmányok születtek hazánkban, és hogy mennyi mindent köszönhetünk ezeknek a zseniális ötleteknek.
Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Magyarország tele van szebbnél szebb forrásokkal, ahol a természet csendje és a tiszta víz varázsa együtt ad élményt. Hoztam pár igazán hangulatos helyet.
Ugrás az oldal tetejére