Jelenlegi hely

Szörnyszelídítő - Nyári tábor a Pécsi Püspökségen

Időpont: 2026. Július 13-17. (hétfő-péntek) 07:30-17:00
Helyszín: Püspöki KincsTár épülete és kertje, Pécs, Káptalan u. 6.
Múzeumpedagógiai napközis nyári tábor a Pécsi Püspökség területén 8-12 éves gyermekeknek

Denevérfülű? Kígyófarkú? Malacorrú? Macskaszemű? Sörényes? Bőrszárnyú? Milyenek is a szörnyek, és merrefelé laknak?
Sokáig nem marad titok! Már a tábor első napján felkutatjuk a rejtekhelyeiket.
Megismerkedünk velük, aztán mesével, játékkal, alkotással,
szerepjátékkal igyekszünk megszelídíteni őket. A végére az is kiderülhet, hogy nem is olyan félelmetesek, mint amilyennek látszanak!

IDŐPONT:
Július 13-17-ig, a foglalkozásokat naponta 7:30-17:00 között tartjuk.
ÁR: 49.500 Ft
(Testvérkedvezmény: 15% , egyházi kedvezmény 10%. A tábor ára tartalmazza az egész napos, hétfőtől péntekig tartó foglalkozásokat és a napi háromszori étkezést. )

HELYSZÍN:
Püspöki KincsTár épülete és kertje (Pécs, Káptalan u. 6.)

REGISZTRÁCIÓ: elmeny@pecs.egyhazmegye.hu

Jelentkezési határidő: 2026. július 3.

A táborral kapcsolatos kérdésekkel keressék bizalommal
a tábor múzeumpedagógusait az alábbi telefonszámokon:
Túri Zsuzsanna: 06-30/222-6432
Zsombéki-Suba Eszter: 06-70/708-6688

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
Ugrás az oldal tetejére