Jelenlegi hely

Téli mesék - Holle anyó és Lopotnyik karácsonya

Időpont: 2021. február 7., 10.30
Helyszín: online esemény

Lóvasút eseménye

Várunk minden érdeklődőt a Szamárfül Projekt előadásaira!

*Holle anyó*
Előadásunkban a lusta lány szemszögéből ismerkedhetünk meg a történettel. Mivel a lusta lány leginkább az ágyban szeret lenni, a mese helyszínei is abból teremtődnek meg. Így lesz az ágyból és az ágyneműkből mesebeli táj, kemence, almafa, Holle anyó mesebeli háza, vagy éppen a kapu, amin visszajutunk a való világba. Mivel az előadásban megőriztük az eredeti szöveg narrációs elemeit, így a történet dramatikusan, de az olvasott szöveghez hasonlatos formában jelenik meg.

Rendezte: Bernáth Dénes
Előadja: Lőrincz Sándor, Berki Szofi, Hajmási Dávid
Zene: Lőrincz Sándor

*Lopotnyik karácsonya*
Az előadásban egy kóbor macska, Lopotnyik szemszögéből ismerhetjük meg a Pukkancs utca 5-ben lakók karácsonyát. Pontosabban azt, hogy miért nincs karácsonyuk. 80 éve.
Lopotnyik végighaladva a ház emeletein felkutatja, hogy mi okozza ezt a különleges helyzetet, és végül megoldást is talál rá.
Az egyedi szemszög rálátást kínál arra, hogy mi emberek milyenek is vagyunk (sokszor): féltékenyek, ridegek, anyagiasak, valamilyen szenvedély rabjai, vagy éppen csak túlzottan sokat dolgozunk, és közben – nagyon gyakran – elfelejtkezünk a lényegi dolgokról: odafigyelni a másik emberre, meglátni a vágyait, azokat a dolgokat, amik boldoggá teszik, vagy amik bennünket boldoggá tesznek.

Böszörményi Gyula története alapján.
Rendezte: Bernáth Dénes
Előadja: Bognár Anna, Bernáth Dénes
Zene: Lőrincz Sándor

3-12 éves gyerekeknek ajánljuk.

Regisztrációs jegyár: 200 Ft

További infó

- Budapestimami -

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Ugrás az oldal tetejére