Jelenlegi hely

Városi Gyereknap 2022 Zsolnay Negyed

május 28-29. (szombat-vasárnap) 10:00-19:00

Első alkalommal lesz a Városi Gyereknap a Zsolnay Negyedben, ami erre a hétvégére a város legnagyobb játszóterévé változik!

Ennek jegyében a város legnagyobb játszóterévé változik május utolsó hétvégéjére a Negyed, ahol a legkisebbektől a kamaszokig mindenki megtalálja a neki való szórakozást, elfoglaltságot, játékot.

A Pirogránit Udvaron május 28-án, szombaton lesz a „Közlekedik a család” közlekedésbiztonsági vetélkedő Baranya megyei fordulója az Országos Rendőr-főkapitányság szervezésében, vasárnap a Varázshangok csapata várja a családokat sok-sok játékkal és foglalkozással.

A Ginkgo térre Star Wars-hősök érkeznek, bűvész „járőrözik”, bemutatkozik a Magnus Aircraft, a Duna-Dráva Nemzeti Park, többféle ügyességi és kézműves játék valamint Varázsóra várja a gyerekeket.

A Látogatóközpontban planetáriumi előadások, a Varázstér és a VR Univerzum (29-én mindenkinek diákjegy jár!) csalogatja a családokat, az m21 Galériában pedig legújabb, az univerzum tematikájához kötődő kiállításunk nyílik.

A Negyed déli oldalán a „nagyobb gyerekeknek” sport kedvelőinek mászófalak, motoros bemutatók!

A Gyereknap hétvégéjén lesz még többek között Olvasóliget, Europe Direct sátor, sakk oktatás és szimultán, slackline, társasjáték-foglalkozások, játékavatás a Csillagteraszon, Mosolyország, Rátgéber Akadémia kosárlabdameccsek és sokféle finomság!

Varázsóra:
május 28. szombat 14.30 Ginkgo tér
május 29. vasárnap 14.30 Ginkgo tér

Planetárium:
május 28. szombat 11.00 15.00 16.00 (rendes jegyárak)
május 29. vasárnap 11.00 15.00 16.00 (mindenkinek diákjegy jár!)

Amalgam Fine Model Cars rajzverseny (Rajzold le az álomautódat!):
május 29. vasárnap 15.00

Bóbita Bábszínház:
május 29. vasárnap 10.00 Sziványványhinta (csecsemőszínház – Bóbita Kamaraterem)
május 29. vasárnap 15.00 – 18.00 Királyfik és Királylányok (Bóbita Bábszínház körül)

Távcsöves megfigyelés (Gyenizse Péter):
május 28. szombat Ginkgo tér
május 29. vasárnap Ginkgo tér

Motoros bemutató:
május 29. vasárnap 11.00 és 17.00 (Zsolnay Negyed parkolóház felső szint)

Belépőjegyet kell váltani a Varázstérbe, a VR Univerzumba, a Planetáriumba és az m21 Galériába.

Május 29-én, vasárnap minden korosztálynak diákjegy jár!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Tudtátok, hogy van egy nap, ami csak a magyar feltalálóké? Minden év június 13-án ünnepeljük a Magyar Feltalálók Napját, amikor a világot formáló magyar elmék előtt tisztelgünk. Ez egy remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzük, milyen találmányok születtek hazánkban, és hogy mennyi mindent köszönhetünk ezeknek a zseniális ötleteknek.
Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Magyarország tele van szebbnél szebb forrásokkal, ahol a természet csendje és a tiszta víz varázsa együtt ad élményt. Hoztam pár igazán hangulatos helyet.
MegaPapír rajzpályázat 2025 - 1.000.000 Ft összértékű nyereménnyel

MegaPapír rajzpályázat 2025 - 1.000.000 Ft összértékű nyereménnyel

Pályázat típusa: rajzpályázatKorosztály: óvodások és általános iskolás alsó tagozatosokBeküldési határidő: 2025. június 10.
Kés - és?

Kés - és?

A háziasszony jellemzően főz. Persze nem sorsszerűen. A gyorséttermek, pizzák, hamburgerek és csirkemell csíkok világában igazzá vált: aki telefonálni tud, főzni is tud.
Ugrás az oldal tetejére