Jelenlegi hely

Vaskakas online Bábszínház - Repülési lecke kezdőknek

Időpont: április 26. 11:00
Helyszín: Vaskakas Bábszínház youtube csatornán

Hogy ne maradjanak vaskakasos élmények nélkül, minden vasárnap 11 órakor elérhetővé tesszük egy-egy előadásunk felvételét az Önök számára.

Kövessenek minket hivatalos YouTube csatornánkon: https://www.youtube.com/channel/UCAILH7hdpL3XzRgoMWhZuzA?sub_confirmation=1

Az ESZME és a Vaskakas Bábszínház közös produkciója

Macskaszemmel a sirály kicsi, szánalmas, tollas, és ehető. Sirályszemmel a macska nagy, kövér, veszélyes és ragadozó. Két állat, két nyelv, két világ és egy reménytelennek tűnő vállalkozás. Kikölthet-e a macska egy tojást? Repülhet-e valaha a sirály, akit macska nevelt fel? És kit kell ilyenkor mamának szólítani? Mese a barátságról és az elfogadásról, küzdésről és akaratról, szülőkről és gyerekekről. Meg a repülésről, persze. Leginkább a repülésről.

Író: Gimesi Dóra
Tervező: Bartal Kiss Rita Blattner Géza-díjas
Zeneszerző: Rab Viki
Színpadi mozgás: Nemes Zsófia
Rendező: Tengely Gábor Blattner Géza-díjas

Játsszák: Ujvári Janka Jászai Mari-díjas és Kolozsi Angéla Blattner Géza-díjas

Az előadás az NKA támogatásával jött létre.
Az előadás a Magyarországi Bábszínházak X. Találkozóján elnyerte az NKA LEGJOBB ELŐADÁSNAK járó díjat.
Az V. Gyermekszínházi Biennálén különdíjat kapott a LEGJOBB SZÍNÉSZI ALAKÍTÁSOKÉRT.
2010-ben a Színikritikusok díjára jelölték a LEGJOBB GYEREKELŐADÁS kategóriában.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

2025 a masni éve

2025 a masni éve

Náluk minden karácsony ugyanúgy kezdődött. A doboz lekerült a polcról, előkerültek a régi díszek, a konyhát betöltötte a fahéj és a sütemény illata. Ugyanaz az abrosz, ugyanazok az ízek, ugyanazok a megszokott mozdulatok. Idén azonban anya megállt egy pillanatra.
Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Karácsonykor mindenki szeretne örömet szerezni – de egyre többen azt érezzük, hogy a rengeteg tárgy helyett valami maradandóbbra vágyunk. Valami olyanra, ami nem porosodik a polcon, közös élménnyé, emlékké válik.Összegyűjtöttük a legjobb élményajándék-ötleteket, melyeket gyerekeknek, pároknak, nagyszülőknek vagy akár barátoknak is adhatsz – és amelyek könnyedén elérhetők.
Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Ferenc, János, Borbála, Mikulás... igazán gazdag jeles napokban és különleges alkalmakban december hónap. Mit is csináltak régen elődeink? Honnan tudták, milyen időjárásra számíthatunk vagy kinek hogy hívják majd a jövendőbelijét? 
Ugrás az oldal tetejére