Jelenlegi hely

Zsolnayval a világ körül - interaktív előadás a Zsolnay Negyedben

Időpont: 2025. Június 5. (csütörtök) 17:30 - 18:30
Helyszín: Zsolnay Kulturális Negyed
Ugyan ki ne szeretne legalább egyszer kézbe venni olyan különleges Zsolnay-dísztárgyakat, amelyek nemcsak átvészelték a 20. századot, hanem bejárták a világot is? Most itt a lehetőség: egyenesen Amerikából, egy teli bőröndben érkeznek Pécsre ezek az értékes kincsek!

Jegyvásárlás ide kattintva!
Helyszín: Zsolnay Negyed | Apostolos terem

Vágó Enikő képzőművész, szilikátipari szakember, aki immár 40 éve foglalkozik kerámiákkal, és szoros kapcsolatban áll a világ nagy gyűjtőivel és kutatóival. Az interaktív előadáson izgalmas történeteket hallhatunk a Zsolnay gyár legendás alkotóiról, miközben megismerjük egy-egy remekművüket és a hozzájuk kapcsolódó porcelán- és fajansztechnikákat.

Többek között választ kapunk arra is:
Miért olyan különlegesek a rózsaszín lótusz mintájú mázak?
Mitől válnak a Zsolnay formák ennyire szerethetővé?
Hogyan inspirálták a Zsolnay lányokat néprajzi gyűjteményük mintái a váza-tervezésben?

Hozz magaddal egy kisebb Zsolnay-tárgyat!

Ha szeretnéd, Vágó Enikő mesél róla az előadás végén.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvét közeledtével a boltok tele vannak dekorációkkal, de valljuk be: a saját kezűleg készített díszek sokkal hangulatosabbak. Ráadásul ez egy szuper kis kreatív program – akár egy nyugodt esti „énidő”, akár közös alkotás a gyerekekkel.
Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Ahány ház, annyi szokás – tartja a mondás. Ez bizony igaz a NŐNAP esetében is. Érdekes különbségek vannak szerte szét a világban. Ha lehetne választanom, határozottan tudom melyiket szeretném ;-) Magyarországon régen a nénikék az utcán árulták a borostyánlevélel közrefogott hóvirág és ibolya csokrocskákat. 2005 óta a hóvirág védett növénynek számít, így kikerült a repertoárból. Ma a szál virág és/vagy a csoki lett a divat.  
Ugrás az oldal tetejére