Jelenlegi hely

Szerelem, párkapcsolat, házasság, gyermekvállalás

Két ember találkozik. Két világ találkozik. Két bolygó találkozik….egy Férfi és egy Nő találkozik.

A legfontosabb a helyzetben, hogy a férfi a nőt, a nő a férfit akarja, ez eddig minden romantikus film forgatókönyvének alapja, probléma abból fakad, hogy ennek a két nemnek, hogy csak pár tényezőt említsek, teljesen más a biológiája, a hormonműködése, a gondolkodása.

A férfi és a nő mégis, talán éppen emiatt, úgy vonzza egymást, hogy közben az ellentétek kiegyenlítődnek és megfogalmazódik egy közös cél, hogy az én és a te MI legyen, ami több a kettő összegénél, hiszen aki nem fél az EGÉSZ.

A lila köd leszáll és futunk egy ismeretlen úton összekapaszkodva, de minden út egy másikba fut bele és akkor dönteni kell, melyik út a miénk. Az intimitás és a szenvedély mellett a harmadik fontos tényező az elköteleződés, ha ez a három kölcsönös, akkor le lehet rakni a párkapcsolat alapjait.

De Uraim, itt most az élet egyik legnehezebb és legfontosabb döntéséről beszélünk! Egy életszövetség jön létre, férfi- női szerepekkel, szülői szerepekkel, rengeteg civódással, szerepek megbeszélésével, döntési mechanizmusokkal, munkamegosztással, a szex hatalmas szerteágazó témájával, és ami nekünk most a legfontosabb: gyermekvállalással. Átalakuló társadalomban élünk, és ami a szüleinknél bevett gyakorlat volt, most meghökkenve állnánk, sok esetben állunk szemben vele (pl. gyermekek fegyelmezése, nevelése, női –férfi szerepek stb.)

Az anyává, apává válás a párkapcsolat nagy próbája.

Fontos különbséget tenni várt, és még hosszabb ideje várt gyermekáldások (lombik kezelések következtében) és a nem várt, és nem kívánt gyermekkel járó helyzet között.

Azoknak a férfiaknak, akik párjukkal előre eltervezik, hogy új taggal bővítik a szövetségüket, sokkal könnyebb a helyzetük. Természetesen nem tervezett gyermek híre is kiválthat a tervezetthez hasonló örömöt és izgatottságot. Férfiként nehéz mit kezdeni azzal az érzéssel, hogy nem volt időm sem egzisztenciálisan, sem lelkileg felkészülni a kis jövevény érkezésére, hogy kimaradtam egy döntésből, ami gyakran szorongáshoz, irreális félelmek és agresszió megjelenéséhez vezethet.

Bonyolultabb és frusztrálóbb helyzet, amikor csak a nő tervezi a gyermekvállalást, a férfi viszont egyáltalán nem, a korábban említett szorongáson kívül itt nagyon gyakran düh, harag jelenik meg a nő irányába, ami a párkapcsolat, illetve házasság végét is jelentheti.

Egyértelműen kijelenthető, hogy a párkapcsolatban az egyik legfontosabb a nyílt és őszinte kommunikáció, az érzésekről való beszélgetés, hiszen az elfojtott, ki nem mondott problémáknak számos következménye lehet…

Boldizsár Imre szociális munkás, addiktológiai konzultáns

- Pécsimami -

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A szívünk nem felejt - mi se feledkezzünk meg róla!

A szívünk nem felejt - mi se feledkezzünk meg róla!

Szeptember 29-én a világ minden táján a szív egészségére hívják fel a figyelmet. A Szív világnapja jó alkalom arra, hogy megálljunk egy pillanatra, és átgondoljuk: vajon mi mindent tehetünk saját szívünkért és szeretteink szívének egészségéért. A szív nemcsak a test motorja, hanem életünk, energiánk és mindennapi aktivitásunk alapja.
Tiszta Hegyek Napja – Miért fontos, és mit tehetünk mi?

Tiszta Hegyek Napja – Miért fontos, és mit tehetünk mi?

Szeptember 26-án világszerte a Tiszta Hegyek Napját ünnepeljük. Ez a nap arra emlékeztet minket, hogy a hegyvidéki környezet nemcsak gyönyörű és lenyűgöző, hanem sérülékeny is. A hegyek ökoszisztémái kiemelten fontosak: innen ered az ivóvíz jelentős része, otthont adnak ritka növényeknek és állatoknak, és pihenést, feltöltődést nyújtanak az emberek millióinak.
Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Szeptember 21-én a világ a hála világnapját ünnepli. Első hallásra talán furcsán hangzik, hogy egy külön napot szánunk ennek az érzésnek, pedig ha jobban belegondolunk, kevés dolog van, ami ennyire képes átalakítani a mindennapjainkat.
Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Szeptember 5-én a világ minden táján a jótékonyságot ünneplik. Ez nem egy „nagy szavakból álló” ünnep, hanem inkább emlékeztető: mindannyian képesek vagyunk jobbá tenni valakinek a napját, néha egészen apró dolgokkal.
Ugrás az oldal tetejére