Jelenlegi hely

ADOMÁNYGYŰJTÉS a Pécsbányai Közösségi Házban

Kedves Pécsbányai Lakosok!

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Dél-Dunántúli Regionális Központja is részt vesz az Ukrajnából a háborús helyzet miatt menekülő emberek támogatásában.

Az Önök adományait is várják a Pécsbányai Közösségi Házba nyitvatartási időben!

Elsősorban azonnal fogyasztható tartós élelmiszerekre van szükség (májkrém, konzerv, keksz…stb). Ezen kívül higiéniás termékekkel, például wc-papírral, papírzsebkendővel, fogkefével, fogkrémmel, nedves törlőkendővel, pelenkával tudunk segíteni, illetve plédekkel, takarókkal, polifoamokkal, hálózsákokkal, hosszabbítókkal.

A pécsi önkormányzat az alábbi, külön erre a célra létrehozott számlaszámon fogadja az ukrajnai menekültek ellátására szánt adományokat: 10024003-00336255-00000330 (közlemény: Ukrajna)

A pénzadományokat a karitatív szervezetek az alábbi számlaszámokon fogadják:

  • Baptista Szeretetszolgálat: 10918001-55555555-55555555 (közlemény: Ukrajna)
  • Magyar Vöröskereszt: 10405404-00026548-00000009 (közlemény: Humanitárius válság)
  • Magyar Máltai Szeretetszolgálat: 11784009-20211130-00000000 (közlemény: Ukrajna)
  • Katolikus Karitász: 12011148-00124534-00100008 (közlemény: Ukrajnai háború)
  • Hit Gyülekezete Szeretetszolgálata: 12072507 - 01431114 – 00300006 (közlemény: ukrajnai harcok elől menekülők segítése)

A karitatív szervezetek telefonos adománygyűjtést is hirdettek: a 1350-es, vagy a 1359-es szám hívásával minden telefonáló 250 forint értékű adománnyal járul hozzá a háborús menekültek megsegítéséhez.

KÖSZÖNJÜK, HA SEGÍT!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Szeptember 21-én a világ a hála világnapját ünnepli. Első hallásra talán furcsán hangzik, hogy egy külön napot szánunk ennek az érzésnek, pedig ha jobban belegondolunk, kevés dolog van, ami ennyire képes átalakítani a mindennapjainkat.
Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Szeptember 5-én a világ minden táján a jótékonyságot ünneplik. Ez nem egy „nagy szavakból álló” ünnep, hanem inkább emlékeztető: mindannyian képesek vagyunk jobbá tenni valakinek a napját, néha egészen apró dolgokkal.
Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Sok pár életében elérkezik az a pillanat, amikor úgy érzik: készen állnak arra, hogy bővüljön a család, és gyermek érkezzen az életükbe.
A háziasszonyok dicsérete

A háziasszonyok dicsérete

Valójában mit jelent háziasszonynak lenni? Ha be tudnánk lesni az emberek fejébe, hogy valóban az őszinte véleményüket kapjuk meg, akkor valami ilyesmit találnánk: sütni-főzni, mosni-vasalni, takarítani, rendben tartani. Hát vágyhat ennél többre egy modern, öntudatos nő 2025-ben?
Ugrás az oldal tetejére