Jelenlegi hely

Adventi programok a ZsÖK szervezésében

Tekintsétek meg a Zsolnay Örökségkezelő NKft. kiemelt programjait advent első hetére.

X. ADVENTI KÉZMŰVES- ÉS MESEVÁSÁR

Időpont: november 26. – december 24.
Helyszín: Belváros
Sokszínű kínálat, látványos fényfestés és neves fellépők várják a pécsi adventi vásár látogatóit november 26-tól december 23-ig. Fontos szerepet kapnak a hagyományok, lesz Betlehemes felvonulás, valamint Mária-játék is. Gyerekprogramokkal és ünnepi koncertekkel is készülnek, fellép többek között a Muzsikás, a Benkó Dixieland Band, a Rutkai Bori Banda és a Kaláka.
A koronavírussal kapcsolatos jelenlegi szabályozások alapján az adventi vásár szabadon látogatható, míg a színpadi programokon való részvétel védettségi igazolványhoz kötött.
www.adventpecs.hu

Karácsonyi Adománygyűjtő Cipősdoboz akció

Időpont: november 26. – december 19.
Helyszín: Cella Septichora Látogatóközpont
Idén is tartunk karácsonyi adománygyűjtő akciót a Cella Septichora Látogatóközpontban, ahol november 26-től december 19-ig várjuk a meglepetéseket (megunt, de jó állapotú játékok, könyvek) a rászoruló gyermekek számára. A felajánlott adományokat a Baptista Szeretetszolgálat együttműködésével jutnak el a hátrányos helyzetű gyerekekhez. Az adományokat cipősdobozban várjuk, a dobozon jelezve, hogy hány éves, fiú vagy leány gyermeknek szánják.
https://www.pecsorokseg.hu/programok/karacsonyi-adomanygyujto-ciposdoboz...

Varázsóra – Hópelyhek és jégvirágok

Időpont: december 5. 15.00
Helyszín: Zsolnay Negyed – Planetárium
A rendhagyó téli bemutató során a látogatókra dermesztő kísérletek és további kalandok várnak a halmazállapot-változások világában.
https://www.zsolnaynegyed.hu/programok/varazsora-hopelyhek-es-jegviragok

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

A nyár és a nyaralás a feltöltődésről szól. Nem mindenkinek van kedve kemény edzésekhez és kalória számoláshoz. Néhány egyszerű szokással úgy is élvezheted a pihenést, hogy közben a tested és az egészséged is hálás lesz érte.
Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Megérkezett ismét a kánikula. Ilyenkor még ránézni sem esik jól a sütőre vagy a tűzhelyre. A szervezetünk a hőség elleni védekezéssel van elfoglalva, többet izzadunk, sokkal több folyadékot kívánunk ( a Balatont is kiinnánk, ha lenne benne elég víz), az étvágyunk is csökken, az emésztésünk sem úgy működik, mint egy hűvösebb napon.
Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Van valaki, akit bármikor felhívhatsz? Akivel jókat nevetsz, aki meghallgat, vagy akivel a gyerekeitek együtt nőnek fel? Ma érdemes neki írni egy üzenetet, mert július 30-án van a Barátság Világnapja.
Nyári varrós projectek, egyetlen délután alatt

Nyári varrós projectek, egyetlen délután alatt

Július közepén a legtöbben nem nagy lakásfelújításra vagy bonyolult ruhavarrásra vágynak. Inkább olyan alkotásokra, amelyek gyorsan elkészülnek, hasznosak, és közben egy kis sikerélményt is adnak.
Ugrás az oldal tetejére