Jelenlegi hely

Ajándék a Föld Napjára a Természettudományi Osztálytól

A JPM Természettudományi Osztályán a Víz Világnapja alkalmából két héten át zajlottak a vizes élőhelyek állatvilágát bemutató foglalkozások, melyeket naponta látogatták az általános iskolás és óvodás csoportok. Áprilisban, a tavaszi szünetet követően ismét új, két hétre szóló időszakos foglalkozással jelentkezik az osztály, ezúttal a Föld Napja alkalmából.

 

Múzeumunk ezúttal – immár nem először – a Pécsi Állatkert és Akvárium-Terráriummal közös programcsomagot állított össze Föld Napi Ajándék címmel. Ennek keretében az iskolák és óvodák akciós áron látogathatnak el a két, természettudományos ismeretterjesztést játékos formában közvetítő intézménybe. A különböző korosztályoknak szóló foglalkozások tematikájukban is választékot nyújtanak: Szélsőséges viszonyok – a forró és hideg égöv élővilága, és a Mi – mindenevők és az állatok táplálkozása témakörök választhatóak.

Természetesen mindkét témakör a fenntarthatóság és környezetvédelem nézőpontjából közvetíti az ismereteket, hiszen a Föld Napja alkalmából ezúttal különösen előtérbe kerülnek foglalkozásainkon a környezettudatosság szempontjai. A programra április 15-éig mindkét intézményben (JPM Természettudományi Osztálya és Pécsi Állatkert és Akvárium-Terrárium) lehet páros foglalkozáscsomagot vásárolni.

Részletes információk a www.pecszoo.hu és a www.jpm.hu oldalon találhatók.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Szeptember 21-én a világ a hála világnapját ünnepli. Első hallásra talán furcsán hangzik, hogy egy külön napot szánunk ennek az érzésnek, pedig ha jobban belegondolunk, kevés dolog van, ami ennyire képes átalakítani a mindennapjainkat.
Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Szeptember 5-én a világ minden táján a jótékonyságot ünneplik. Ez nem egy „nagy szavakból álló” ünnep, hanem inkább emlékeztető: mindannyian képesek vagyunk jobbá tenni valakinek a napját, néha egészen apró dolgokkal.
Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Sok pár életében elérkezik az a pillanat, amikor úgy érzik: készen állnak arra, hogy bővüljön a család, és gyermek érkezzen az életükbe.
A háziasszonyok dicsérete

A háziasszonyok dicsérete

Valójában mit jelent háziasszonynak lenni? Ha be tudnánk lesni az emberek fejébe, hogy valóban az őszinte véleményüket kapjuk meg, akkor valami ilyesmit találnánk: sütni-főzni, mosni-vasalni, takarítani, rendben tartani. Hát vágyhat ennél többre egy modern, öntudatos nő 2025-ben?
Ugrás az oldal tetejére