Jelenlegi hely

Általános iskolai beíratás a 2018/2019-es tanévre

A leendő elsősök általános iskolába való beiratkozásának időpontja: 2018. április 12. (csütörtök) és 2018. április 13. (péntek).

A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a hatodik életévét betölti, de legkésőbb az azt követő évben, tankötelessé válik. Ennek megfelelően a 2018/2019-es tanévben a 2012. augusztus 31-én, vagy az előtt született gyermekek válnak tankötelessé.
A Nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 50. § (8) bekezdése, valamint a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 24. §-ának (1) bekezdése alapján az általános iskolai beiratkozás időtartama a 2018. április 14-étől 2019. augusztus 31-éig tartó időszak.

A tanköteles tanulók első évfolyamra történő beiratkozására kijelölt időpont:
2018. április 12-én (csütörtökön) 8.00 és 18.00 óra között
2018. április 13-án (pénteken) 8.00 és 16.00 óra között

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

- A gyermek nevére kiállított személyi azonosító
- A gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány
- Az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolás, óvodai szakvélemény
- ha, szakértői bizottság vizsgálta a gyermeket, annak a szakértői véleménye

Szülő nyilatkozik az intézményben:

- Nyilatkozat az életvitelszerű lakcímről
- Nyilatkozat a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására vonatkozóan
- Nyilatkozik, ha nemzetiség nevelési-oktatási programra szeretné beíratni a gyermekét.
- A Etika/Hit- és erkölcstan oktatásra vonatkozó nyilatkozatot tesz. Hittant vagy etikát választ.
- A tanköteles tanuló tanulmányainak külföldön történő folytatását - a tanköteles gyermek nyilvántartása céljából - be kell jelenteni a lakóhely, ennek hiányában tartózkodási hely szerint illetékes köznevelési feladatokat ellátó hatóságnak (járási hivatal), vagy, ha a tanuló már hazai iskolába beiratkozott, az iskola igazgatójának.

A tankerületi igazgató meghatározza az adott iskolában a 2017/2018. tanévben indítható első osztályok számát. A döntés során szükséges figyelembe venni az egyes iskolák szakmai alapdokumentumában meghatározott maximálisan felvehető tanulólétszámot, az osztályindításhoz szükséges személyi és tárgyi feltételek meglétét.

Ezt követően az intézményvezetők meghozzák a tanulók felvételével kapcsolatos döntésüket a gyermek felvételéről vagy felvételének elutasításról, melyeket 2018. április 28-ig írásban meg kell küldeni az érintett szülők részére

További fontos tudnivalók

A felvétel elutasítása esetén a szülő érdeksérelemre hivatkozással nyújthat be kérelmet a kézhezvételtől számított 15 napon belül. Az eljárást megindító kérelmet, a fellebbezést az iskolaigazgatónak kell benyújtani. Az igazgató javaslatával és a keletkezett iratokkal együtt 8 napon belül megküldi a másodfokon eljáró tankerületi igazgató, Páva Péter részére.
A benyújtott kérelmeket a tankerületi központ a beérkezéstől számított 21 napon belül köteles elbírálni.

 

A felvételi körzetekről az általános iskolákban, a www.oktatas.hu oldalon, valamint itt olvasható.
(Baranya Megyei Kormányhivatal)

 

 

 
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ugrás az oldal tetejére