Jelenlegi hely

Augusztus 20 - Nemzet Kenyere Ünnep a Sétatéren gyerekprogramokkal

Az augusztus 20-ai Ünnepi műsor a búza, az aratás, az új kenyér témakör köré épül fel, ezzel is körbeölelve a Nemzet Kenyere eseményt.

Nemzet Kenyere Ünnep –  Augusztus 20. Sétatér
 

A Nemzet Kenyere koncepció célja, hogy a nemzet egységét, az összetartozást és a szolidaritást szimbolizálva Pécs városában hagyományt teremtsen. Idén augusztus 20-án délután, a pécsi Sétatéren ünnepi műsor keretében felszentelésre kerül a nagy „Nemzeti Kenyér”.

 

A program lényege, hogy 2011. július végén valamennyi magyarországi megyéből, továbbá a környező országok magyarlakta területeiről 10-10 zsák adott évben termett búzát szállítanak Mohácsra, amelyet augusztus 13-án az Összeöntés Ünnepének alkalmával megőrölnek. A pécsváradi Aranycipó Kft vállalta a Nemzet Kenyere ünnepségre szükséges 3-5 kg-os nagy kenyér, valamint a 4000 kiscipó elkészítését. A pécsi Nemzet Kenyere Ünnep az augusztus 20-ai programok keretei között kerül lebonyolításra.


Program:

14:30-15:00 Térzene – Ércbányász Koncert Fúvószenekar
15:00-16:30 Nemzet Kenyere Ünnep - Aratóünnep (a Misina Táncegyüttes közreműködésével)
Közben: dr. Páva Zsolt köszöntője, az új kenyér megáldása (Garadnay Balázs Püspöki helynök),
16:30-17:45 Hangoló , Zenés Gyermekszínház
Mesterségek műsora: Látogatás egy malomban, pékségben, kovácsműhelyben. Egy elfelejtett mesterség - az ószeres.
18:00-18:45 Játék nyereményekkel gyerekeknek
19:00-20:30 No More Blues ünnepi koncert a pécsi Babits Mihály Gyakorló Gimnázium Kamarakórusával

Kiegészítő programok:
Légvár
Arcfestés, lufi hajtogatás
Homokfestés
Játék sátor: Playstation plazma tv-re kötve
Játékok, nyereményekkel
Klasszikus játék verseny (marokkó, yo-yo, karika dobálás stb.)
Helyi termék és kézműves vásár

A nemzet lisztjéből készült kiscipók adomány fejében kerülnek „kiárusításra” az erre az alkalomra felállított kis sátrakban. Az adományokból származó bevételt Pécs Megyei Jogú Városa a Gyermekétkeztetési Alapítvány „Nekem nincs ebédem” programja javára ajánlja fel.

"Fontos, hogy augusztus 20-án mi pécsiek fogjunk össze, minél többen jöjjenek el a Sétatérre, vásároljanak a cipókból, hogy a lehető legtöbb rászoruló gyermek jusson ebédhez a következő tanévben - mondta dr. Páva Zsolt a Nemzet Kenyere sajtótájékoztatóján. A polgármester a nemzeti összetartozás különleges megközelítésének nevezte a Nemzet Kenyere programot. A városvezető köszönetet mondott a hazai és határon túli agrárszervezeteknek, a szállító-, malom-, és sütőipari cégeknek, amelyek csatlakoztak a jótékonysági akcióhoz

A Nemzet Kenyere Ünnepről bővebben itt olvashatsz.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ugrás az oldal tetejére