Jelenlegi hely

Babamama csomag pécsi édesanyáknak: jelentkezz, vagy ajánlj valakit, akinek szüksége lehet rá!

A pécsi önkormányzat minőségi termékekből álló babamama csomaggal támogatja a rászoruló pécsi édesanyákat / családokat, a Pécsibaba megálmodójaként nekünk is lehetőségünk van 15 nehéz helyzetbe került családnak átadni ezt az igazán gazdag és értékes kelengyedobozt!

A kelengyedobozokban minden megtalálható, amire az újszülöttnek az életkezdéshez szüksége lehet. A babamama csomagok tartalmáról itt olvashatsz, vagy nézd meg ezt az unboxing videót.

Arra, hogy kik kapják meg a csomagok nagyrészét, a rászoruló családokkal napi kapcsolatban álló Esztergár Lajos Család- és Gyermekjóléti Szolgálat és Központ tesz javaslatot.

A Pécsimami szeretné olyan újszülöttekhez eljuttatni ezt a 15 db, fantasztikus segítséget jelentő dobozt, akiknek a családja

nem került a családsegítő szolgálat látókörébe, de a közelmúltban  olyan esemény történt, ami megnehezíti a baba fogadását, első hónapjait.

Jelentkezz, vagy ajánlj valakit!

Jelentkezz, vagy ajánlj valakit, ha érintett vagy az alábbiakban, vagy ismersz olyan pécsi várandós kismamát, vagy 0-6 hónapos csecsemőt nevelő édesanyát, akire az alábbiak valamelyike igaz:

  • várandósan, vagy a szülés után bármilyen okból magára maradt, így édesapa nélkül gondoskodik a piciről, és / vagy
  • az édesapa elveszítette állását, vagy más okból nehéz anyagi helyzetbe került a család, és / vagy
  • egyéb olyan körülmény történt, ami miatt szükségük lenne erre a támogatásra.

A jelentkezéseket és ajánlásokat 2024. május 19-én 12.00 óráig várjuk.

KATTINTS IDE ÉS JELENTKEZZ

KATTINTS IDE ÉS AJÁNLJ VALAKIT

Országos program

A babacsomagok átadása a babamamatudakozo.hu által működtetett "Minden Gyermek Egyenlő Alapítvány" szervezésében valósul meg, melyhez egyre több, köztük a pécsi önkormányzat is csatlakozott, támogatva ezzel a helyi családokat.

A csomagok 2024. évi átadására Pécsett 2024. május 23-án kerül sor.

A hegyvidéki családok támogatása:

A biatorbágyi családok támogatása:

Várjuk jelentkezéseteket és ajánlásaitokat:  nehéz helyzetben is legyen biztonságos a baba fogadása, életkezdése!

A Pécsimami és a Pécsibaba csapata

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Ferenc, János, Borbála, Mikulás... igazán gazdag jeles napokban és különleges alkalmakban december hónap. Mit is csináltak régen elődeink? Honnan tudták, milyen időjárásra számíthatunk vagy kinek hogy hívják majd a jövendőbelijét? 
Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 75. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.
Egy tészta és sok szósz

Egy tészta és sok szósz

Van itthon egy kis hús, egy kis ez, egy kis az, de mi legyen belőle? Persze a fénysebességénél is gyorsabban, az sem baj, ha a maradékok is eltűnnek… Na erre ideálisak a szószos tésztaételek és egytálételek.
Ugrás az oldal tetejére