Jelenlegi hely

Gyermek agykontroll tanfolyamok

Hogyan lehet gyorsabb, eredményesebb a tanulás, a mindennapi gondok megoldása, a stressz oldás, a Silva féle önfejlesztő módszer segítségével?

Kutatók szerint elménk képességeinek csupán mintegy 2%-át használjuk ki. Képzéseinken a Silva-féle agykontrollt tanítjuk, ami egy tudományosan megalapozott, egyszerű, praktikus, könnyen elsajátítható önfejlesztő módszer. Lehetővé teszi, hogy lényegesen nagyobb mértékben használjuk ki istenadta lehetőségeinket, s így sikeresebben oldjunk meg problémáinkat. 

<--break->

A módszer lényege az ellazult koncentrálás mellett élénk gondolati képalkotás.

Amikor elménket ellazulásra, és pozitív képek megalkotására használjuk, akkor agyunk kreatív funkcióját aktiváljuk. Relaxációval olyan tudatállapotba jutunk, melyben képes leszünk felszabadítani képzelőerődet problémák megoldására.

Mindennek az alapja a pozitív gondolkodás,erre „tanítjuk meg” a gyermekeket, és erre ösztönözzük a szülőket is, hisz a gyermekeink  minta-követők, példaképeik a szülők.

Amikor állandó negatív hatások érnek bennünket, (pl.: panaszkodunk, szidjuk magunkat) meg kell próbálnunk azokat tudatosan kizárni. Különben blokkoljuk a jobb agyféltekénket, ami a kreatív megoldásokon dolgozik.  Elengedhetetlen a bizalom is. A pozitív megerősitések használata a gyermek önbizalmának a forrása lesz. Fogalmazzunk mi szülők is pozitívan az aggódó mondatok helyett: „Bízom benne, hogy sok barátod lesz!”, Tudom, hogy jól fogsz dönteni, képes vagy rá!”.

A célokra összpontosítsunk.A gondolat energia, amelynek teremtő ereje van. Pozitív szavakkal, pozitív életet teremtünk magunknak. Tudjuk befolyásolni gondolatainkkal a dolgokat? Igen, természetesen!

Az agykontroll segítségével megtanuljuk, hogy a lehetséges valóra válik.

A kulcsa az, hogy merjünk változtatni, és arra koncentráljunk, amit el akarunk érni! A sikerre, gyarapodásra, egészségre!

Gyermek agykontroll tanfolyami időpontok 

  • 2014 október 27-28 (Őszi szünet) Pécs 7-10 évesek
  • 2014 október 30-31 (Őszi szünet) Mohács 7-14 évesek
  • 2014 november 15-16 Szekszárd 7-14 évesek
  • 2014 november 29-30 Pécs 10 éves kortól (felsősök)
  • 2014 december 29-30 (Téli szünet) Pécs 7-10 évesek
  • 2015 január 2-3 (Téli szünet) Pécs 10 éves kortól (felsősök) 

  A fenti időpontokon kívül is tartok tanfolyamot, ha van elég érdeklődő. Várom a tanfolyamszervezők jelentkezését!

 

Felnőtt agykontroll tanfolyamok a környéken:

  • Mohács Agykontroll tanfolyam felnőtteknek a
    Széchenyi Ifjusági Centrumban (tel: 69/510-408):
    2014. október 25-26, és november 1-2.
    Oktató: Baglyas György
    Szekszárd Agykontroll tanfolyam felnőtteknek
    Helyszín: PTE Illyés Gyula Kar (Rákóczi út 1 Tel: 74/528-300)
    2014 november 1-2, és 8-9
    Oktató: Domján Gábor
    Ingyenes ismertető előadás: október 14 kedd 17 órától

Hoffbauerné Sinkó Csilla

pedagógiai szakértő, óvodapedagógus,

gyermekagykontroll oktató

Tel: 30/2177529

E-mail cím: hscsilla@gmail.com

Weboldal: www.hscsilla.gportal.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

... már ha van nekik ;-) Nem tudom, ti hogy vagytok vele, évekkel ezelőttig azt gondoltam, hogy nincs az mennyiségű szaloncukor, ami nem fogy el decemberben. Általában a Mikulás nap táján vett első zacskók pár nap alatt elfogytak, a fára (vagy inkább csak alá) szánt szaloncukrokat el kellett dugni, hogy megérjék a fadíszítést. Mára változtak az étkezési szokásaink - kevesebb szaloncukrot veszek - és marad az ünnepek után is. Na, attól nem félek, hogy lejár a szavatosságuk, de elgondolkodtam azon, hogy milyen változatos módon lehet még őket felhasználni.
Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Télen sok szülő érzi úgy, hogy az öngondoskodás egy szép, de elérhetetlen fogalom. Mintha ez is még egy feladat lenne a listán, amit jó lenne kipipálni – de valahogy sosem jut rá idő, energia vagy tér. Pedig gyakran nem arról van szó, hogy nem törődünk magunkkal, hanem arról, hogy kevesebből próbálunk ugyanannyit adni. Ha télen azt érzed, hogy fáradtabb vagy, türelmetlenebb, és nehezebb magadra figyelni, az nem kudarc. Ez az időszak eleve többet vesz ki belőlünk, mint máskor.
Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Az év eleje sokaknál nem friss lendülettel indul, hanem csendesebb, nehezebb érzésekkel. Az ünnepek elmúltak, a hétköznapok visszatértek, kint korán sötétedik, és mintha belül is lassabban mozdulna minden. Családként ez gyakran még erősebben érződik: újraindul az ovi, az iskola, a munka, miközben az energiaszintünk nem igazán tart lépést a naptárral. Ha ilyenkor azt érzed, hogy az év eleje inkább nyomasztó, mint lelkesítő – fontos kimondani: nem vagy egyedül, és nem veled van a baj.
2025 a masni éve

2025 a masni éve

Náluk minden karácsony ugyanúgy kezdődött. A doboz lekerült a polcról, előkerültek a régi díszek, a konyhát betöltötte a fahéj és a sütemény illata. Ugyanaz az abrosz, ugyanazok az ízek, ugyanazok a megszokott mozdulatok. Idén azonban anya megállt egy pillanatra.
Ugrás az oldal tetejére