Jelenlegi hely

„Kedvenc Mátyás király mesém” - vers/mesemondó verseny

A VOKE Vasutas Művelődési Ház a Magyar Népmese Napja alkalmából „Kedvenc Mátyás király mesém” címmel versmondó versenyt hirdet!

A versenyre a következő korosztályokban lehet nevezni:
I. Általános iskola, alsó tagozatos diák
II. Általános iskola, felső tagozatos diák

A nevezés feltételei:
Minden pályázó egy szabadon választott mese, népmese elmondásával nevezhet. A mesemondás időtartama: max. 5-10 perc. Az időkorlátot a mesemondóknak feltétlenül be kell tartani!
A nevezési lap letölthető: http://www.pvmh.hu/…/mesemondo_verseny_kedvenc_matyas_kiral…

Nevezési határidő: 2018. szeptember 25. kedd
A jelentkezési lapot személyesen, vagy e-mailben: kovacs.ibolya@pvmh.hu kérjük eljuttatni!

A verseny időpontja: 2018. szeptember 28. péntek 11 óra
Helyszíne: VOKE Vasutas Művelődési Ház (7621 Pécs, Váradi Antal u. 7/2)

A mesemondókat szakmai zsűri értékeli, értékes díjak ellenében.
Az eredményhirdetés után 13:30 kezdettel a „Mátyás király szárnyai” című előadását láthatják versenyzők a MárkusZínház előadásában.

Eredményes felkészülést kívánunk és szeretettel várunk minden mesemondót!

Program:
11.00 Népmesemondó verseny
14.00 MárkusZínház: Mátyás király szárnyai című előadása

Információ:
A versmondó verseny és a színházi előadás közötti szünetben a gyerekek „büfé ebédet” kapnak.
VOKE Vasutas Művelődési Ház – Kovács Ibolya
Tel.: +36-30/377-9509
e-mail: kovacs.ibolya@pvmh.hu

Támogatók:
Magyar Államvasutak Zrt. (MÁV)
Pécs M.J.V. Önkormányzata
Emberi Erőforrások Minisztériuma
Vasutas Országos Közművelődési és Szabadidő Egyesület (VOKE)
Területi Művelődési Intézmények Egyesülete (TEMI)


forrás: facebook

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Bár még javában tart a nyári szünet, már megjelent a 2026/2027-es tanév rendjének tervezete. A dokumentum alapján már látszik, mikor kezdődik a tanév, mikor várhatók a szünetek, valamint mikor zárul az első félév.
40 felett az élet – Életközepi kérdések

40 felett az élet – Életközepi kérdések

„Az élet első fele a szöveg megírásának jegyében telik, a második fele pedig a kommentár elkészítése ehhez a szöveghez.” Hogyan simíthatjuk ki az életközepi válság hepehupáit? A megoldást magam is keresem.
Mindennapi mérgeink

Mindennapi mérgeink

Gondolkodtál már azon, hogy egy-egy furcsa, makacs tünet mögött mi állhat, amire látszólag nincs semmi magyarázat? Mi van, ha a valódi okot a nap mint nap használt kozmetikumaink és vegyszereink összetevői között kell keresnünk? Ha felteszem a kérdést: szerinted hányféle mesterséges anyaggal találkozik a szervezetünk egyetlen nap alatt? Valószínűleg mindannyian alaposan alulbecsülnénk a valóságot. Játsszunk el a gondolattal, és számoljuk össze együtt, mennyi kémiai anyaggal érintkezhetünk a reggeli ébredéstől a villanyoltásig! (A napközben elfogyasztott élelmiszerek és italok összetevőit most szándékosan hagyjuk ki a képletből – a helyzet így is elég megdöbbentő lesz.)
Ha a diagnózis: PCOS

Ha a diagnózis: PCOS

PCOS. Sokan megrémülnek ettől a pár betűtől, amikor elhangzik a diagnózis. Ez egy komplex anyagcsere-zavar, ami a ma Magyarországon minden tizedik nőt érint. A policisztás ovárium szindróma azonban nem jelent feltétlenül meddőséget!
Ugrás az oldal tetejére