Jelenlegi hely

Már otthonról, online is lehet start - értékpapírszámlát nyitni és babakötvényt vásárolni!

A Magyar Államkincstár start-értékpapírszámla nyitási lehetőséget kínál a gyermekes családoknak, babakötvény online vásárlásával pedig most nyerhetsz is!

Miért érdemes Start értékpapírszámlát nyitni?

Tudtad, hogy minden 2005. december 31. napja után született gyermek automatikusan 42 500 Ft egyszeri életkezdési támogatást kap a Magyar Államkincstárnál vezetett, minimális, az infláció mértékével megegyező kamatozású Start letéti számlára

Ahhoz, hogy ez az induló összeg a gyermek nevére szóló számlára kerüljön, és ott Babakötvényben kamatozzon, Start-értékpapírszámlát kell nyitni a Magyar Államkincstárnál.

A számlanyitás ingyenes.

Ha a 42 500 forintos összeget a letéti Start-számláról Start értékpapírszámlára helyezed át:

  •  magasabb kamatot érhetsz el,
  •  egyéni befizetéseket is teljesíthetsz, és
  • az egyéni befizetésekhez az állam további támogatást ad. 

További információ a Start-számláról ITT

Nyitsz-e gyermekednek Start értékpapírszámlát, vagy sem? Íme számokban a különbség:

Start-értékpapírszámla nyitás személyesen

A Start - értékpapírszámlát 2020 áprilisáig csak személyesen lehetett megnyitni, mely lehetőség továbbra is fennáll. 

Az ügyintézéshez szükséges dokumentumok:

  • Gyermek: lakcímkártya, adókártya (NAV által kiállított igazolás is megfelelő)
  • Szülő:  személyazonosság igazolására alkalmas hatósági igazolvány, lakcímkártya, adókártya

Pécsett a számlanyitást itt tudod intézni:

Magyar Államkincstár Baranya Megyei Igazgatóság

7621 Pécs, Apáca u. 6.

Telefon:+3672421400

Start-értékpapírszámla nyitás online

A babakötvény összegét nyilvántartó Start-számla nyitásához már sincs szükség utazásra, személyes ügyintézésre.

Gyermeked Start-értékpapírszámláját már kényelmesen, otthonról is megnyithatod ügyfélkapun keresztül!

A számla megnyitása és vezetése gyors, egyszerű  és ingyenes: 

 

Nyereményjáték a Magyar Államkincstárnál

Ha most legalább 100 000 Ft-ért állampapírt vásárolsz (például Babakötvényt),  nyereményjáték sorsoláson vehetsz részt!

A játék időtartama: 2020. április 27 - június 30.

A nyereményjátékon minden online számlát nyitó, illetve online állampapírt vásárló ügyfél részt vehet.

Nyeremény: állampapír vásárlásra beváltható utalvány a Kincstárnál. A részvételi feltételek ITT olvashatóak.


Óriási az érdeklődés a babakötvény iránt, hiszen csak tavaly 34 ezer új számlát nyitottak, jelenleg pedig már 212 ezer gyermek rendelkezik Kincstári Start-értékpapírszámlával.

A babakötvény módot ad a szülőknek, nagyszülőknek és más rokonoknak arra, hogy hozzájáruljanak gyermekeik, unokáik, fiatalabb családtagjaik későbbi anyagi lehetőségeihez, mégpedig hosszú távú, biztonságos formában – közölte Tállai András pénzügyminiszter helyettes, aki hozzátette, hogy az állam kiindulópontként minden újszülöttnek automatikusan ad 42 500 forint úgynevezett életkezdési támogatást.

Szponzorált tartalom

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvét közeledtével a boltok tele vannak dekorációkkal, de valljuk be: a saját kezűleg készített díszek sokkal hangulatosabbak. Ráadásul ez egy szuper kis kreatív program – akár egy nyugodt esti „énidő”, akár közös alkotás a gyerekekkel.
Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Ahány ház, annyi szokás – tartja a mondás. Ez bizony igaz a NŐNAP esetében is. Érdekes különbségek vannak szerte szét a világban. Ha lehetne választanom, határozottan tudom melyiket szeretném ;-) Magyarországon régen a nénikék az utcán árulták a borostyánlevélel közrefogott hóvirág és ibolya csokrocskákat. 2005 óta a hóvirág védett növénynek számít, így kikerült a repertoárból. Ma a szál virág és/vagy a csoki lett a divat.  
10 tavaszindító családi bakancslista

10 tavaszindító családi bakancslista

Márciusban valami megmozdul bennünk. Több fény, enyhébb levegő, hosszabb délutánok – és hirtelen mindenki kimozdulna. A tavasz tökéletes alkalom arra, hogy családként is új ritmust találjatok. Nem kell nagy utazás, nem kell költséges program. Elég néhány tudatos, közösen megélt pillanat. Íme egy általános, bárhol megvalósítható tavaszi bakancslista, amelyből kedvetek szerint válogathattok.
Ugrás az oldal tetejére