Jelenlegi hely

Meseprojekt: művészetterápiás alkotó tanfolyam 7-12 éveseknek

A Berze Nagy János Alapfokú Művészeti Iskola MESEPROJEKT címmel művészetterápiás, felszabadító komplex alkotó tanfolyamot indít a 7-12 éves korosztály számára.

A program 2015 január 30. és április 10. között kerül megrendezésre összesen 10 alkalommal péntek délutáni és/vagy szombat délelőtti időpontokban.

A program keretében a tanfolyam résztvevői ellátogatnak a Bábmúzeumba és Pécsi Nemzeti Színház egyik előadására is, valamint művészetterápiás foglalkozásokon vesznek részt. Művészeti iskolánk több területen végez tehetséggondozást. Jelen programunk közvetlen folytatása egy hasonló célú és tematikájú tanfolyamnak, melyet 2014. február - június között tartottunk iskolánkban, alsós gyermekek részvételével. 

  


A most meghirdetésre kerülő tanfolyamon való részvételnek nem feltétele sem az előző tanfolyamon való részvétel, sem a rajzos előképzettség, mivel a program alapvető célja a gátlások oldása, a negatív élményekkel való megküzdés erősítése.
A korábbi tanfolyam tapasztalatait, eredményeit felhasználva új tematikát dolgoztunk ki, amely a mesék világán keresztül az "én" útját és fejlődését dolgozza fel, kreatívabbá téve az önkifejezést, ezáltal eljutva egy magasabb önismereti szintig.

 

                 


Programunk a vizuális alkotóművészeteken keresztül, - az életkori sajátosságok figyelembe vételével, változatos rajzi technikákkal - művészetterápiás módszerekre épülve fejleszti a kreativitást és növeli, elmélyíti az önismeretet. A mesék és a természet világának feldolgozásával a gyermekek látásmódja szélesedik, környezethez való viszonyuk érzékenyebbé válik, önbizalmuk, szociális készségük növekszik. A mese világa más-más élethelyzetek kipróbálására, negatív emlékek átírására ad lehetőséget.


A programcél megvalósulását támogatja a bábkészítő foglalkozás, a színházi előadás élménye, és a szülőkkel közösen végzett felszabadító-alkotó művészetterápiás műhelymunka is.
 

A foglalkozások időpontjai:

2015. január 30. (péntek), február 6. (péntek), február 14. (szombat), február 20. (péntek), február 28. (szombat), március 6. (péntek), március 13. (péntek), március 14. (szombat), március 27. (péntek), és április 10. (péntek)

A 10 alkalmas tanfolyam ára 20.000Ft / fő, mely tartalmazza a belépőjegyek árát is.

Érdeklődni, jelentkezni lehet 2015. január 23. péntekig a Berze Nagy János Alapfokú Művészeti Iskolában.

Cím: 7633 Pécs, Dr. Veress Endre u. 6., Tel.: 72/ 551 138, Email: berze.nagy@gmail.com; salamonagnes@gmail.com

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

10 tavaszindító családi bakancslista

10 tavaszindító családi bakancslista

Márciusban valami megmozdul bennünk. Több fény, enyhébb levegő, hosszabb délutánok – és hirtelen mindenki kimozdulna. A tavasz tökéletes alkalom arra, hogy családként is új ritmust találjatok. Nem kell nagy utazás, nem kell költséges program. Elég néhány tudatos, közösen megélt pillanat. Íme egy általános, bárhol megvalósítható tavaszi bakancslista, amelyből kedvetek szerint válogathattok.
Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Március 22. a Víz Világnapja, amelyet az ENSZ kezdeményezésére 1993 óta ünneplünk világszerte. A cél egyszerű, mégis óriási jelentőségű: felhívni a figyelmet arra, hogy a víz nem korlátlan erőforrás. Gyerekként a víz játék, pancsolás, esőcsizmás ugrálás a tócsában. Felnőttként felelősség is. A jó hír? A kettő összeérhet. Íme 7+1 játékos, mégis szemléletformáló ötlet, amelyet bárhol az országban megvalósíthattok.
Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

A pingvin-tudatosság napja vagy a Nemzetközi Fókavadászat-ellenes Nap ismerős? Bizony a Madarak és fák napja mellett több tucatnyi, a növény- és állatvilággal kapcsolatos világnap és jeles nap létezik. Összegyűjtöttük őket, segíthet a pedagógusok óvodai, iskolai munkájában de éppúgy egy otthoni beszélgetés elindításában.
Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

A péntek 13 sokakban még ma is óvatos kíváncsiságot vagy akár szorongást kelt. Mintha egy különös, sűrű energia lengené körbe ezt a napot — és talán valóban így van, csak éppen nem úgy, ahogy a modern babona sugallja.
Ugrás az oldal tetejére