Jelenlegi hely

Mi kerüljön a fa alá? Segítünk!

Egyre közeleg a Szenteste...

Ilyenkor már lázasan gondolkodunk azon, hogy mivel fogjuk meglepni szeretteinket.

Egy ajándék akkor az igazi, ha szívből jön és személyhez szól, ha a megajándékozott érzi, hogy időt és energiát fordítottunk arra, hogy örömöt okozzunk neki.

Ha lehet, akkor ne a bevásárlóközpontok forgatagában próbáljunk ráakadni az ideális meglepetésekre, hanem induljunk többé-kevésbé kész elképzeléssel. 

Legjobb, ha otthon lopunk magunknak nyugodt félórát (amikor a gyerekek nem zavarhatnak meg), készítünk egy finom teát/kakaót és felírjuk egy papírra, hogy idén kiket szeretnénk megajándékozni. 
 

Ha megvan a névsor: egyenként idézzük fel minden szerettünket és gondoljuk át, hogy:

  • Mit csinál legszívesebben szabadidejében?
  • Milyen típusú ajándék(ok)nak örült eddig a legjobban?

Ezt követően jöhet egy jó kis "ötletroham": mindenféle megkötés nélkül írjuk fel, ami eszünkbe jut lehetséges ajándékként. Ne törődjünk az árral  és a beszerzés nehézségeivel... Ha kipattan egy szuper ötlet, meg fogjuk találni a módját, hogy beszerezzük/elkészítsük! Ha túl drága, akkor összefoghatunk más családtagokkal és megvehetjük közösen, ha boltokban nem kapható, akkor segítségünkre lehetnek az apróhirdetési oldalak...

Az "ötletroham" végén válasszuk ki minden szerettünk esetében azt a két-három ötletet, ami a legszimpatikusabb és készítsünk egy végleges listát, amin már azt is feltüntetjük, hogy hol fogjuk beszerezni és kb. milyen összeget tudunk az egyes ajándékokra szánni.

A gyerekekkel viszonylag könnyű a dolgunk, hiszen ők megírják/megrajzolják saját kis listájukat az Angyalkáknak/Jézuskának. Ehhez most szebbnél-szebb levél sablonokat nyomtathatsz, ha részt veszel karácsonyi játékunkban (Katt a fenti képre.)

Miután közösen elkészítettétek és "feladtátok" a levelet, rejtsd el jól, a többi baba-és gyerekkori emlék közé: később megható lesz elővenni...

Bevásárolni már listával induljunk és igyekezzünk tartani magunk hozzá: hacsak nem jön szembe velünk valami az üzletek polcán, amire egyáltalán nem gondoltunk, mégis azonnal beleszeretünk.

Az ajándékok nagyrészét interneten is beszerezhetjük, de akkor is érdemes előre tájékozódni a "neten", ha végül üzletben fogunk vásárolni. Ha elolvassuk, hogy másoknak mi a véleménye a termékről/szolgáltatásról, ha előzőleg online tájékozódunk az árakról, akkor sok utólagos bosszúságtól kímélhetjük meg magunkat.

Végül néhány konkrét tipp, ami segíthet neked (vagy másoknak) az ajándékozásban:

  • Nyerd meg a gyerekek ajándékát KARÁCSONYI JÁTÉKUNKBAN! (A játék végén kedvezményre jogosító kuponokkal és a Jézuskának/Angyalkáknak szóló, nyomtatható sablonokkal várunk). 
  • Keresel valamit, ami boltokban nem kapható, vagy nagyon drága? A megunt gyerekjátékok eladásával teremtenél egy kis plusz pénzt a karácsonyi ajándékvásárlásra?  
TÖLTSD FEL A KERESETT, VAGY ELADÓ GYEREKJÁTÉKOT A PÉCSIMAMI INGYENES ONLINE BÖRZÉJÉRE!
  • Gyere el a PÉCSIMAMI DECEMBER 6-AI, KARÁCSONYVÁRÓ BÖRZÉJÉRE A SZLIVEN ÉTTEREMBE, ahol a sok-sok gyerekjáték között igazi kincsekre találhatsz!

Mi mást kívánhatnánk-e cikk végén, mint azt, hogy minden ajándékod legyen telitalálat: akár adod, akár kapod...

 

Pécsimami

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Miért vallanak kudarcot a hagyományos nevelési módszerek az ADHD-s gyerekeknél? Az október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD) és a diszlexia tudatosításának hónapja. A viselkedési tünetek mögött gyakran specifikus kognitív gyengeségek állnak. Szerencsére ma már egyre kevésbé azonosítjuk az ADHD-t a „rosszasággal”, azonban sok szülő és pedagógus szembesül azzal a kihívással, hogy a hagyományos nevelési eszközök nem működnek. De a szakértő szerint az ADHD-val élő gyermekek motiválására is megtalálhatjuk a hatékony. stratégiát.
Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

A legutóbb történt, kiskorút ért bántalmazás esete mellett szülőként sem mehetünk el szó nélkül, fel kell vennünk a kesztyűt és felkészítenünk gyermekeinket az ilyen helyzetekre is.
Kémia a konyhában - avagy: Hogyan főzz jobban, okosabban?

Kémia a konyhában - avagy: Hogyan főzz jobban, okosabban?

Ételt készíteni nem annyira bonyolult, mint embert juttatni a Marsra. De rengeteg olyan tipp és trükk létezik, amitől vagy a végeredmény lesz jobb, vagy az életed könnyebb. Ezekből mutatunk most néhányat.
Mit egyek, hogy egészséges legyek? Ismerd meg a Hormonkontroll étrendet!

Mit egyek, hogy egészséges legyek? Ismerd meg a Hormonkontroll étrendet!

Változni, soha nem könnyű! A berögzült szokások, a napi rutin gördülékennyé teszik a mindennapokat. Az étkezésünkön változtatunk szinte a legnehezebben! Megszoktunk bizonyos ételeket, ízeket, és a hétköznapi rohanásban sokszor úgy gondoljuk, nincs idő az egészséges ételekre. Ha jobban belegondolunk, az egészség, a szép bőr, és a megfelelő testsúly titka is éppen itt kezdődik - a tányérunknál.
Ugrás az oldal tetejére