Jelenlegi hely

Pécs a kalandok városa lesz!

Pécsett megannyi lehetőség adódik az olyan városiak és turisták számára, akik értékes, kulturális, vagy épp szabadidős kalandokra vágynak. Az április elsején induló kedvezményekkel és nyereményjátékkal egybekötött Pécsi Kalandor program nekik szól!

A Pécsi Kalandor egy új, pécsi és Pécs-környéki szolgáltatók összefogásából született kezdeményezés, melynek lényege, hogy pecsétgyűjtős kalandtúra keretében mindenki megtapasztalhassa és átélhesse a város értékeit. Aki részt vesz a programban, az szó szerint kalandorként vándorolhat a város aktív pihenést kínáló nevezetességei és helyei között. Ez már önmagában is izgalmasan hangzik, a Pécsi Kalandort azonban igazán vonzóvá azok a kedvezmények és lehetséges nyeremények teszik, melyeket a programban résztvevők kapnak egyes helyszíneken.


A Janus Pannonius Múzeum, a Zsolnay Kulturális Negyed, a Pécsi Állatkert, a Világörökség, a Mecsextrém Park, az Uránia Mozi, a tv-torony és a Zsályaliget Élménypark nem mindennapi összefogásából létrejött Pécsi Kalandort március 31-én mutatta be a tv-toronyban Őri László alpolgármester és Siptár Dávid, a Pécsi Állatkert igazgatója.

Siptár Dávid kifejtette, hogy a program kedvezményei arra ösztönözhetik a pécsieket és a turistákat, hogy például az állatkert meglátogatása után felmenjenek a tv-toronyba, ezt követően egy múzeumi séta után a napot pedig zárják egy kellemes mozizással. A kezdeményezés célja – folytatta –, hogy megmozgassa az embereket és kedvezményes, hasznos szabadidőtöltést kínáljon mindenki számára, mert néha jó turistának lenni a saját varosunkban is.

-Nagyon nagy eredménynek tartjuk, hogy a Pécsi Kalandorban résztvevő szolgáltatók és cégek össze tudtak fogni, és nem egymás ellen, hanem Pécsért dolgoznak – mondta az állatkert igazgatója.


Őri László elmondta, a város célja, hogy hét évvel az Európa Kulturális Fővárosa cím elnyerése után is fenntartsa azt a turisztikai és kulturális érdeklődést, mely a programév során a város felé irányult. Ezért az önkormányzat arra törekedik, hogy legyenek Pécsett olyan nagy rendezvények – mint például két éve rendezett az Europa Cantat vagy a Zsolnay Fényfesztivál –, melyek a várost ismét fel tudják helyezni a világ kulturális térképére.

– A pécsieknek és az idelátogatóknak olyan programokat kell felkínálnunk, melyekkel lekötjük a gyermek figyelmét és a szülők számára is olyan tartalmas kikapcsolódást biztosítunk, melyek a turistákat akár több napra is a városba hívják. A Pécsi Kalandort ez a cél hívta életre – mondta a városvezető, aki hangsúlyozta, hogy a programnak köszönhetően Pécs már “nem csak a kultúra, hanem a kulturális kalandok városa is lesz”.


De pontosan hogyan is működik a Pécs Kalandor? Nos, aki április 1-től felkeresi a programban résztvevő helyi látványosságot és ott belépőt vált, hozzájut egy saját menetleveléhez, ezzel pedig kezdetét is veszi a kedvezményes kalandozás! Egyes attrakciók 20 százalék kedvezményt kínálnak (Mecsextrém Park, Pécsi Állatkert, Zsolnay Kulturális Negyed, Világörökség Pécs) belépőik árából, míg máshol négy- vagy akár hétszáz forintos kedvezményeket is kaphatunk (Janus Pannonius Múzeum, Zsályaliget Élménypark), de az Urániában egy másfél literes pattogatott kukoricával is megjutalmazhatják a kalandorokat.

Az akció során azok közül, akik legalább 5 helyszínt felkeresnek, havonta egy családi hétvégét sorolnak ki a Zsályaliget Élménypark szállodájában, az összes élményt felhasználó kalandorok között pedig novemberben sorsolnak ki egy belföldi családi üdülést és egy Zsolnay étkészletet.

Forrás: pecsma.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Ugrás az oldal tetejére