Jelenlegi hely

Rozsda lovag és a Kísértet -musical gyermekeknek a Kamaraszínházban

Nem feltétlenül azok az igazi hősök, akik az erejükkel érnek el valamit. Ésszel, tudással is lehet boldogulni...
Ez az óvodás, kisiskolás gyermekenek szóló, kalandos, humoros történet, az egymás iránti megértésre mutat rá.

A Pécsi Nemzeti Színház Kamaraszínházában bemutatásra kerülő zenés táncos mese címszereplője Rozsda lovag, egy újrahasznosított fémlemezekből összerakott figura. Nem szokványos hős, hanem olyan lovag, aki kívülről erősnek tűnik, ám nem mindig bátor, ugyanakkor tele van érzésekkel, és a félősebb gyerekek is tudnak azonosulni vele. A történet arról szól, hogy nem feltétlenül azok az igazi hősök, akik az erejükkel érnek el valamit, ésszel, tudással is lehet boldogulni.

A díszletben megjelenik az újrahasznosítás gondolata, a környezettudatos gondolkodást is rivalda fénybe emelve. Az óvodás és kisiskolás korú gyerekeknek szóló előadás kalandos, humoros történetével továbbá az egymás iránti megértésre mutat rá, a kedves kísértet pedig varázsütésre oldja a gyermeki félelmet.

Jegyár: 3900.-

Előadások:

Április 20. szombat 11:00
Április 21. vasárnap 11:00 és 15:00
Május 21. kedd 11:00 és 15:00
Május 22. szerda 17:00
Május 23. csütörtök 15:00
Június 2. vasárnap 11:00 és 15:00
Június 4. kedd 15:00
 

Bövebb információ ITT

Jegyvásárlás ITT

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Ugrás az oldal tetejére