Jelenlegi hely

Készíts saját Állatkertet! - 10 részes nyomtatható kreatív kézműveskedés és játék

A Fővárosi Állatkert oldalán ingyenesen letölthető és nyomtatható kreatív sorozatot találtunk, ami az alkotókedvű állatbarátoknak szól. Készítsd el saját állatkertedet! Az elefántoktól a majmokig, a szavannák lakóitól a kengurukig sok állattal megismerkedhettek, rejtvények, színezők és más kézműves foglalkoztatók várnak.

Egy kis kreatív kézműveskedéssel otthonra is lehet saját állatkertet varázsolni. Az állatkerti látogatás után biztos gyakran eszükbe jut, hogy jó lenne hazavinni egy kis állatkertet. Persze otthon nehézségekbe ütközne mondjuk hóbaglyot, pingvint, vagy épp jegesmedvét tartani, de figuráikat egyszerű anyagokból könnyen el lehet készíteni.

Az Állatkert letölthető és kinyomtatható PDF formátumú anyagai sok állatot mutatnak be a hozzájuk kapcsolódó érdekességgel, kézműves foglalkoztatóval, rejtvénnyel és memóriakártyaként is használható állatos színezővel együtt.

a Kisszikla lakói

hóbagoly, pingvin, jegesmedve és társaik

a Nagytó állatai

pelikánok, a kárókatonák, tőkés récék

Szavanna zóna

zsiráf, szélesszájú orrszarvú, mhorr gazella

America Tropicana

lajhárok, rombuszkrokodilok, sörényes hangyászok

Ausztrál zóna

kenguruk, kazuárok, koronás galambok

Majomvilág

Az Emberszabású majmok háza, a Madagaszkár-ház, és a környező, főként különféle makiknak otthont adó kisebb épületek tartoznak ide. Három jellegzetes fajt, a gyűrűsfarkú makit, az aranyhasú mangábét és a síkvidéki gorillát lehet alaposabban megismerni. 

Mérgesház

zöld mamba, a komodói sárkány néven is emlegetett komodói varánusz, Vénusz légycsapója

Elefántház

Az Elefántház egyike az Állatkert leghíresebb, legismertebb állatházainak. Elefántcsaládot ábrázoló ujjbábokat is készíthettek, és saját miniatűr Elefántházat is építhetnek.

Nagyszikla

Az állatkerti Nagyszikla belsejében kialakított Varázshegyben sokféle érdekes állattal találkozhatnak látogatók, pl.: madárpókokkal, a botsáskákkal és a sziréngőtékkel.

Ragadozók

Az India-háztól a medvebarlangokig terjedő zóna néhány érdekes ragadozóját ismerhetitek meg, mindenekelőtt az oroszlánt, a tigrist és a barnamedvét.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Egy pillanatnyi meggondolatlanság miatt akár a jövőd is tönkremehet. Tippek és tanácsok, mit kell és érdemes ilyenkor tenni.
Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

„Nincs olyan álarc, amelyik félre ne csúszna néha.” – Idézetek a láthatatlan maszkjainkról.
Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Gondoltad volna, hogy a z éjszaka sötétjében is mosolygó, házainkat őrző hóembereknek saját ünnepük van? Ha nem, akkor ideje előkeresni a garázsba utolsó alkalommal elrejtett alkatrészeit, közeledik január 18-a, a hóemberek világnapja!
Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

... már ha van nekik ;-) Nem tudom, ti hogy vagytok vele, évekkel ezelőttig azt gondoltam, hogy nincs az mennyiségű szaloncukor, ami nem fogy el decemberben. Általában a Mikulás nap táján vett első zacskók pár nap alatt elfogytak, a fára (vagy inkább csak alá) szánt szaloncukrokat el kellett dugni, hogy megérjék a fadíszítést. Mára változtak az étkezési szokásaink - kevesebb szaloncukrot veszek - és marad az ünnepek után is. Na, attól nem félek, hogy lejár a szavatosságuk, de elgondolkodtam azon, hogy milyen változatos módon lehet még őket felhasználni.
Ugrás az oldal tetejére