Jelenlegi hely

A szerelem ösvényére léphet: átadták a Szerelem-tanösvényt

Debrecentől szinte karnyújtásnyira, a határ túloldalán található Székelyhíd, ahol kialakították a Szerelem-tanösvényét, melynek célja, hogy kilenc állomáson keresztül kalauzolja végig a látogatókat, a fiatalokat a párkapcsolatok különböző fázisain az ismerkedéstől a lánykérésen át az örök hűségig.

Az ingyenesen látogatható „tanösvény” Petőfi Sándor verseit idézve, kézzel készített, egyedi haranglábakon, dús lombkoronájú fák és színes virágágyások között segíti, kalauzolja a lelki, szellemi ráhangolódást a házaséletre.

Böjte Csaba ferencesrendi szerzetes álma valósult meg az ösvénnyel a Petőfi Emlékévek idején, amely egy olyan különleges hellyé vált, ahol a látogatók mélyebben bepillanthatnak Petőfi és Szendrey Júlia kapcsolatának romantikus és költői világába. A kilenc állomás mindegyike, egy-egy stációja a párkapcsolatnak, a szerelemnek, ahol Petőfi míves idézetei kísérik a látogatókat az ismerkedés izgalmas pillanataitól a boldog házasságig.

A Szerelem-tanösvény azonban nemcsak párok, de az irodalom, a kultúra, a történelem, sőt a gasztronómia iránt érdeklődők számára is ajánlott úticél, állomás, hiszen a közeli Álmosdon található a Kölcsey Ferenc Emlékház és az álmosdi csata emlékműve. A szomszédos Nagykárolyban van az a híres Arany Szarvas Fogadó, ahol Petőfi megismerte Júliát. Emellett itt a környéken termesztik a magyar mezőgazdaság egyik fontos exportcikkét, a tormát, és itt van Debrecen egykori szőlőskertje, Érmellék, ahol ma is kiváló borokat készítenek.

„A szabadság szeretete mellett, sajnos a szerelem és a költészet is nagyon kivesző félben van a világunkból! Ezért munkánkkal Petőfi Sándor vezetésével a házasságban beteljesedő szerelmet és az ezt megéneklő költészetet szeretnénk a fiatalok és a felnőttek figyelmébe állítani” - mondta Böjte Csaba.

Az ösvény létrehozói a fiatalok és az idősebbek figyelmébe is ajánlják ezt az egyedülálló élményt, amely nemcsak a múltba kalauzol, hanem felébreszti a szerelem és a költészet iránti szeretetet is. A Petőfi versekkel ékesített stációk, valamint a Szabadszálláson szeptember első napján megrendezésre kerülő Anyám tyúkja fesztivál és a kiállítás is mind hozzájárulnak ahhoz, hogy Petőfi és Júlia emléke, valamint a szerelem örök értékei továbbra is éljenek és inspiráljanak bennünket.

Különleges szeptemberi mise Böjte Csabával és Petőfiék tyúkja

Ha érdeklődik a Szerelem-ösvény és a hozzá kapcsolódó események iránt, ne hagyja ki a szeptember 1-én Szabadszálláson megrendezésre kerülő szentmisét Böjte Csaba ferencesrendi szerzetessel, valamint a kiállítást, ahol bemutatják az érdeklődőknek a Szerelem-ösvényt.

A szeptember első napjaiban megrendezett Anyám tyúkja gasztronómiai fesztivál, hagyományteremtő céllal indul útjára a Bács-Kiskun vármegyei városban, ahol a Petőfi kultusz ápolása, mellett célul tűzték ki a költőhöz köthető gasztronómiai és kulturális hagyományok ápolását. A fesztiválon összemérik tudásukat a legkiválóbb szakácsok, akik megfőzik a vármegye legfinomabb tyúkpörköltjét, amilyet maga a költő is szeretett.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Ugrás az oldal tetejére