Jelenlegi hely

Kölcsönös gyermekfelügyeletet támogató játszóház a Vasutasban

A 2018. februárjában és márciusában 3 alkalommal, 9 turnusban megvalósított, kölcsönös gyermekfelügyeletet támogató játszóházunk egy klassz vasárnap délutáni programot jelentett a gyerekeknek, és egy jó lehetőséget a túlterhelt, segítség nélküli szülőknek. Köszönjük, hogy ennyien velünk tartottatok!

A kölcsönös gyerekfelügyelet támogatásáért!

Időpontok/turnusok:

(turnusonként 10 gyermeket várunk előzetes bejelentkezéssel, hogy elkerüljük a zsúfoltságot)

2018. február 18.  (vasárnap) 10.00-12.30, 13.00-15.30, 16.00-18.30

2018. február 25.  (vasárnap) 10.00-12.30, 13.00-15.30, 16.00-18.30

2018. március 18.  (vasárnap) 10.00-12.30, 13.00-15.30, 16.00-18.30

Helyszín: Vasutas Művelődési Ház 7621 Pécs, Váradi Antal utca 7/2.

(A parkolás vasárnap ingyenes.)

PROGRAM A GYEREKEKNEK:

  • Interaktív lovagi játszóház

(A gyerekek lovagnak/lovaglánynak öltözhetnek, Roland lovag vezetésével játékos feladatokban vehetnek részt, melynek végén oklevelet kapnak és jutalmuk a lovaggá ütés!)

  • Légvár a kicsiknek, trambulin a nagyobbaknak
     
  • Egy pohár kakaó és kalács minden gyermeknek

A klubfoglalkozásokra elsősorban olyan gyermeküket egyedül nevelő szülőket, vagy nagyszülői segítség nélküli párokat vártunk gyermekeikkel, akik számára időnként gondot okoz gyermekük felügyeletének megoldása, de fizetett gyermekfelügyelőt nem tudnak/akarnak fogadni.

Célunk az volt, hogy megismerkedés és kölcsönös szimpátia, illetve az igények egyezősége esetén a szülők kölcsönösen segítség egymást, azaz: „egyszer én vigyázok a te gyermekedre, egyszer te vigyázol az én gyermekemre” alapon támogassák egymást a munka-magánélet összehangolásában.

Amíg a gyermekek képzett animátor vezetésével, gyermekfelügyelő kíséretében játszottak, a szülők, elmondhatták, hogy milyen gyakorisággal, milyen körülmények között lenne szükségük segítségre gyermekük felügyeletében, illetve mikor, milyen gyakorisággal tudnának gyermekfelügyeletet vállalni.

Klubfoglalkozásainkon számos család egymásra talált.

 

 

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Ugrás az oldal tetejére