Jelenlegi hely

Pszichotraumák gyermek-és serdülőkorban

Időpont: 2024 szeptember 9. (hétfő) 18.00
Helyszín: Civil Közösségek Háza (Pécs, Szt.István tér 17.)
Egy újabb érdekfeszítő előadásra várjuk az érdeklődőket!

 

Kezdődik a Lélektér estek új évada! Szeretettel meghívjuk szeptember 9-én, hétfőn este 18 órától tartandó előadásunkra a pécsi Civil Közösségek Házába!

Bóna Adrien klinikai gyermek- és ifjúsági szakpszichológus "Pszichotraumák gyermek- és serdülőkorban" címmel tart előadást: Az előadásban a fejlődés során elszenvedett tágabb értelemben vett traumatizáció formáiról és hatásairól lesz szó néhány saját esetrészleten keresztül.

  • Hogyan határozható meg egyáltalán a trauma fogalma és miként válik egy életesemény traumává?
  • Milyen sajátosságok mentén alakul a jelentésadási folyamat az interperszonális és kulturális térben, milyen egyéni sajátosságok befolyásolják az egyén válaszreakcióit? Ahogy Hamvas Béla írja Arlequin című esszéjében „a világ kizökken és a nem létezőkből hirtelen létezők lesznek…”. A gyermekkori fejlődés során átélt komplex vagy krónikus traumák, mint a rossz bánásmód vagy az elhanyagolás, különösen meghatározó lehet a személyiségfejlődésre és az egyén életútjára, hiszen a trauma folytán olyan sajátosan módosult testi-lelki működésmintázat jelenik meg, amely a pszichés és szomatikus funkciók szinte minden aspektusát érinti.

Az előadás végén rövid kitérőt hallhatunk a lehetséges terápiás módszerekről, valamint a traumát átélt emberekkel foglalkozó segítők nehézségeiről is.

Az előadás a szokások szerint 50-70 perces lesz, melyet kérdések feltevése, beszélgetés követ.

Belépő nincs, háromféle támogatójeggyel lehet a program folytatását segíteni!

A programon való részvétel regisztrációhoz kötött, regisztrálni ITT lehet

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Tíz étel, amit a 10 éve gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

Tíz étel, amit a 10 éves gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

A szülői stresszfaktor egyik okozója a nagy ebédkérdés, amihez nemcsak a mikor mit főzzek, de a megeszi-e a gyerek is hozzájárul. Van pár tippünk kezdőknek és haladóknak.
Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Mobilvilág…

Mobilvilág…

A minap egy nagymamával beszélgettem, aki némi felindultsággal, de talán inkább fásultsággal osztotta meg a következő történetet velem:
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Ugrás az oldal tetejére