Jelenlegi hely

Pszichotraumák gyermek-és serdülőkorban

Időpont: 2024 szeptember 9. (hétfő) 18.00
Helyszín: Civil Közösségek Háza (Pécs, Szt.István tér 17.)
Egy újabb érdekfeszítő előadásra várjuk az érdeklődőket!

 

Kezdődik a Lélektér estek új évada! Szeretettel meghívjuk szeptember 9-én, hétfőn este 18 órától tartandó előadásunkra a pécsi Civil Közösségek Házába!

Bóna Adrien klinikai gyermek- és ifjúsági szakpszichológus "Pszichotraumák gyermek- és serdülőkorban" címmel tart előadást: Az előadásban a fejlődés során elszenvedett tágabb értelemben vett traumatizáció formáiról és hatásairól lesz szó néhány saját esetrészleten keresztül.

  • Hogyan határozható meg egyáltalán a trauma fogalma és miként válik egy életesemény traumává?
  • Milyen sajátosságok mentén alakul a jelentésadási folyamat az interperszonális és kulturális térben, milyen egyéni sajátosságok befolyásolják az egyén válaszreakcióit? Ahogy Hamvas Béla írja Arlequin című esszéjében „a világ kizökken és a nem létezőkből hirtelen létezők lesznek…”. A gyermekkori fejlődés során átélt komplex vagy krónikus traumák, mint a rossz bánásmód vagy az elhanyagolás, különösen meghatározó lehet a személyiségfejlődésre és az egyén életútjára, hiszen a trauma folytán olyan sajátosan módosult testi-lelki működésmintázat jelenik meg, amely a pszichés és szomatikus funkciók szinte minden aspektusát érinti.

Az előadás végén rövid kitérőt hallhatunk a lehetséges terápiás módszerekről, valamint a traumát átélt emberekkel foglalkozó segítők nehézségeiről is.

Az előadás a szokások szerint 50-70 perces lesz, melyet kérdések feltevése, beszélgetés követ.

Belépő nincs, háromféle támogatójeggyel lehet a program folytatását segíteni!

A programon való részvétel regisztrációhoz kötött, regisztrálni ITT lehet

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére