Jelenlegi hely

Pécsi Down Alapítvány

Tel.: 70/573-4499
Email: pecsidownalapitvany@gmail.com
Web: www.pecsidownalapitvany.hu

A genetikai rendellenességgel született gyermekeket és családjaikat segítjük.

Alapítványunk  Down-szindrómás vagy más genetikai rendellenességgel született gyermekeket és családjaikat támogatja, legyen szó akár lelki támogatásról, fejlesztésekről, integrációról vagy egyéb tanácsadásról. Kiemelten kezeljük a Down Dada szolgálatunkat, beszédfejlesztő foglalkozásainkat és a nyári táborunkat, de szervezünk sorstársi közösségi programokat és szakmai előadásokat is.

Valamit kitartóan kell figyelni, hogy lásd az értéket...

A Pécsi Down Alapítványban azért dolgozunk, hogy mindenkinek egy kicsit több esélye legyen, és a fogyatékkal élők és családjaik is a lehető legteljesebb életet élhessék.

Főbb tevékenységeink:

  • Down Dada szolgálat (sorstársi segítő szolgálat, ami főként a kezdeti lelki nehézségeken lendíti át a szülőket, a fogyatékkal élő gyermek megszületését követően, vagy akár a várandósság alatt )
  • Down-tábor (évente egyszer szervezünk ottalvós tábort (szülők nélkül )a gyerekeknek, ami nemcsak a gyerekek számára élmény, de a szülőknek egy hatalmas lehetőség a kikapcsolódásra. Nézd meg ITT.
  • Beszédfejlesztés (a Down-szindrómás és más genetikai rendellenességgel született gyermekek logopédiai fejlesztése szintén hiánycikk, ezért rendhagyó formában biztosítjuk a számukra, csoportos és egyéni formában is. Nembeszélők számára az AAK módszer segítségével  támogatjuk a kommunikációjukat.
  • Szexuálnevelési program (egyelőre szülők részére tartunk beszélgetéseket olyan, számukra kényes vagy nehezen kezelhető témákról, mint a fogyatékkal élő gyermek kamaszodása, szexuális érése, párkapcsolat, önálló élet)
  • Sorstársi családtalálkozók (itt van lehetősége a családoknak találkozni, és megértő, valamint motiváló közösségre találni)

Fordulj hozzánk, ha úgy érzed, a fentiek egyikében segíteni tudunk.

pecsidownalapitvany@gmail.com

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Mobilvilág…

Mobilvilág…

A minap egy nagymamával beszélgettem, aki némi felindultsággal, de talán inkább fásultsággal osztotta meg a következő történetet velem:
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Ugrás az oldal tetejére